Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy s3 I9300 - bootlop po wgraniu cyanogenmod 12

quzko 12 Aug 2015 10:22 1332 11
 • #1
  quzko
  Level 9  
  Witam miałem rom archidroid 3, ale chciałem zmienić na czysty cyanogenmod 11. Niestety nie zrobiłem full wipe, i telefon zacina się na animiacji włączania cyanogenmod. Myslalem że przejde do recovery przed komputer za pomocą toolkit ale nie mam włączonego debugowania usb i nie wykrywa mi telefonu. Problemem jest też to że nie działa mi przycisk (vol-) przez co nie mogę przejść w download mode. Gdy naciskam power off/on+ środkowy przycisk + vol(+) pokazuje mi się na sekunde logo teamwin (recovery) i znika. a potem znowu włącza się animacja cyanogena. Ma ktoś może jakiś pomysł co zrobić w tej sytuacji ?
 • #2
  nemo333
  Level 29  
  Wtyczka JIG do uruchomienia Download Mode albo naprawa przycisku głośności.
 • #3
  quzko
  Level 9  
  a nie da się jakoś włączyć debugowania usb z komputera ? Wtedy mógłbym wgrać poprawnie rom przez skip soft toolkit?
 • #4
  conrad9210
  Level 23  
  Cześć, Nie da sie. Jeżeli nie uwaliłeś boota to download JIG'em lub przyciskami i programujesz a jak uwaliłeś to JTAG.
  Pozdrawiam
 • #5
  argo16
  Level 24  
  JTAG w tym modelu nie działa , procesor exynos , a nie uwalił boota ponieważ napisał że zatrzymuje sie na animacji wieć boot w 100% sprawny .
 • #6
  conrad9210
  Level 23  
  Fakt, zagalopowałem się z JTAG :) Trzeba go potraktować kartą pamięci ze spreparowanym bootem i wetknąć czarodziejską wtyczkę w gniazdo usb. Wtedy po dłuższej chwili podniesie się w Download i dopiero Odinem sofcić.
  Pozdrawiam
 • #7
  argo16
  Level 24  
  Nie spotkałem jeszcze i9300 który jest w bootlopie i nie wchodzi w download mode , a jeżeli chodzi o kartę pamięci o której piszesz to nie jest spreparowany boot tylko nadpisanie uszkodzonego sectora pamięci w wersji16 gb jest 512 mb a w 32 gb w innych modelach 256 mb ponieważ boot w tym modelu nie jest uniwersalny jak np w i9100 więc ważna jest wersja androida ale w tym przypadku nie ma takiej potrzeby ponieważ przy pomocy wtyczki na 100% wejdzie w download mode
 • #8
  conrad9210
  Level 23  
  Zdziwił byś się kolego ile to sztuk postawiłem w opisany przez siebie sposób. Przy całkowicie zbrickowanym telefonie wtyczkę to można wsadzić sobie i czekać do śmierci na odpalenie Download Mode.
 • #10
  quzko
  Level 9  
  Mam już tego JIGa wszedłem w download mode i myslalem ze wgram odinem stock rom i jakoś to ruszy jednak dalej zatrzymuje się na bootloopie z napisem samsung tym razem a nie cyanogenmod co zrobić?
 • #11
  nemo333
  Level 29  
  Wgrałeś ROM który ma 1 czy 3 pliki?
 • #12
  quzko
  Level 9  
  juz mi się udało naprawić i działa wszystko ok, poprostu wegrałem philz touch recovery zrobiłem full wipe i wszystko poczyscilem co sie dalo wgralem archidroid nastepnie znowu wipe etc i czysty cyanogenmod który chciałem na początku