Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy s3 I9300 - bootlop po wgraniu cyanogenmod 12

quzko 12 Aug 2015 10:22 1332 11
    quzko
    Level 9  
    Witam miałem rom archidroid 3, ale chciałem zmienić na czysty cyanogenmod 11. Niestety nie zrobiłem full wipe, i telefon zacina się na animiacji włączania cyanogenmod. Myslalem że przejde do recovery przed komputer za pomocą toolkit ale nie mam włączonego debugowania usb i nie wykrywa mi telefonu. Problemem jest też to że nie działa mi przycisk (vol-) przez co nie mogę przejść w download mode. Gdy naciskam power off/on+ środkowy przycisk + vol(+) pokazuje mi się na sekunde logo teamwin (recovery) i znika. a potem znowu włącza się animacja cyanogena. Ma ktoś może jakiś pomysł co zrobić w tej sytuacji ?
    nemo333
    Level 29  
    Wtyczka JIG do uruchomienia Download Mode albo naprawa przycisku głośności.
    quzko
    Level 9  
    a nie da się jakoś włączyć debugowania usb z komputera ? Wtedy mógłbym wgrać poprawnie rom przez skip soft toolkit?
    conrad9210
    Level 23  
    Cześć, Nie da sie. Jeżeli nie uwaliłeś boota to download JIG'em lub przyciskami i programujesz a jak uwaliłeś to JTAG.
    Pozdrawiam
    argo16
    Level 24  
    JTAG w tym modelu nie działa , procesor exynos , a nie uwalił boota ponieważ napisał że zatrzymuje sie na animacji wieć boot w 100% sprawny .
    conrad9210
    Level 23  
    Fakt, zagalopowałem się z JTAG :) Trzeba go potraktować kartą pamięci ze spreparowanym bootem i wetknąć czarodziejską wtyczkę w gniazdo usb. Wtedy po dłuższej chwili podniesie się w Download i dopiero Odinem sofcić.
    Pozdrawiam
    argo16
    Level 24  
    Nie spotkałem jeszcze i9300 który jest w bootlopie i nie wchodzi w download mode , a jeżeli chodzi o kartę pamięci o której piszesz to nie jest spreparowany boot tylko nadpisanie uszkodzonego sectora pamięci w wersji16 gb jest 512 mb a w 32 gb w innych modelach 256 mb ponieważ boot w tym modelu nie jest uniwersalny jak np w i9100 więc ważna jest wersja androida ale w tym przypadku nie ma takiej potrzeby ponieważ przy pomocy wtyczki na 100% wejdzie w download mode
    conrad9210
    Level 23  
    Zdziwił byś się kolego ile to sztuk postawiłem w opisany przez siebie sposób. Przy całkowicie zbrickowanym telefonie wtyczkę to można wsadzić sobie i czekać do śmierci na odpalenie Download Mode.
    quzko
    Level 9  
    Mam już tego JIGa wszedłem w download mode i myslalem ze wgram odinem stock rom i jakoś to ruszy jednak dalej zatrzymuje się na bootloopie z napisem samsung tym razem a nie cyanogenmod co zrobić?
    nemo333
    Level 29  
    Wgrałeś ROM który ma 1 czy 3 pliki?
    quzko
    Level 9  
    juz mi się udało naprawić i działa wszystko ok, poprostu wegrałem philz touch recovery zrobiłem full wipe i wszystko poczyscilem co sie dalo wgralem archidroid nastepnie znowu wipe etc i czysty cyanogenmod który chciałem na początku