Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oznaczenia adresów w instalacji elektrycznej STAR 266

jurazuk 12 Sie 2015 13:02 975 4
  • #1 12 Sie 2015 13:02
    jurazuk
    Poziom 2  

Czy ma ktoś rozpiskę co oznaczają poszczególne adresy w instalacji elektrycznej samochodu Star 266 ? Sam. z roCku 1980.
    potrzebuje wszystkie adresy - wiele już wyczaiłem co do czego służy ale i tak coś mi nie klaći i pali bezpieczniki :/
    mam książkę napraw lecz na schemacie nie ma co oznacza dany adres, dodam że przerobiłem instalacje na 24v i wyrzuciłem przełącznik 12/24 gdyż był to zbędny balast.
    Podstawowe rzeczy jak światła działają, jaja sie zaczynają z czujnikami i elektrozaworami ( WYMIENIŁEM WSZYSTKIE NA 24V ) ;) żeby nie było ... zegary również ...
    adresy zachowałem jak w oryginale . :)

0 4
  • Relpol
  • #2 12 Sie 2015 23:43
    genek1000
    Poziom 29  

Witam . Chyba niewiele pomogę ale operujesz nieznanym dla mnie słownictwem ( to co przychodzi mi na myśl niewiele ma wspólnego z technologią STAR 266) . Czy móglbyś mi wyjaśnić pojęcie " adresy " i "adresy zachowałem jak w oryginale" :?: :?: :?:

0
  • Relpol
  • #3 13 Sie 2015 00:06
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

To naleciałość z żargonu elektryków, automatyków starszej daty. Po naszemu, numery pinów w kostkach i urządzeniach. Kolega powinien patrzeć na stare schematy układami, i w/g tego robić połączenia.

-1
  • #4 13 Sie 2015 00:15
    genek1000
    Poziom 29  

AAaaaaaaa :!: Dla mnie adresy to się kojarzą z informatyka a jeszcze bardziej z sieciami multipleksowymi ( CAN, LIN, MUX itp...) Za młody jestem :D
    Przepraszam za OT :D

0
  • #5 13 Sie 2015 09:40
    jurazuk
    Poziom 2  

mam schematy ale na niewiele sie zdają.
    info dla młodego Kolegi: stare instalacje elektryczne były robione z kabla jaki był na stanie i żeby dojść do ładu który kabel do czego należy i co łączy na jego połączeniach i końcach są zaciśnięte blaszki z wybitym numerem (adresem) każdy adres był przypisany czemuś w samochodzie.
    Podstawowe adresy pasują z Poloneza czy malucha tylko że ja mam jeszcze elektrozawory i czujniki jakich nie ma w sam. osobowych i tu są jaja ;)

0
  Szukaj w 5mln produktów