Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

klimatyzacja dziwny problem

rudiszubert 02 Cze 2005 15:05 1065 4
  • #1 02 Cze 2005 15:05
    rudiszubert
    Poziom 19  

Witam.
    Nie spotkałem się jeszcze z takim objawem na forum więc może ktoś będzie znał odpowiedż.Mam Klimę na R-12 i jakiś czas temu przestała dzizłać.Po sprawdzeniu okazało się że uciekł gaz (była dziura w chłodnicy).Po wymiąnie i nalaniu nowego oleju do kompresora,znowu było OK,ale na któtko.Rozkręciłem wszystko i okazało się że cały olej z kompresora znąlazł się w parowniku(to co jest w środku samoczodu),tak jakby nie było obiegu.Olej wlałem właściwy-minerał.
    Druga sprawa to czy można zmienić czynnik chłodzący no nowsz np. na R-134 bez pogorszenia sprawności klimy?
    Na początek to tyle,bo mam jeszcze kilka pytań w tym temacie
    Pozdrawiam[/b]

Dodano po 56 [minuty]:

Czy można przerobić klimatyzację starego typy R12 na czynnik nowy syntetyczny a nie mineralny(R134a),ico ewentualnie trzeba by było jak najtańszym kosztem wymienić
    Pzdrw

0 4
  • #2 02 Cze 2005 15:38
    SP7SEC
    Poziom 26  

kolego sprawa wygląda tak , naprawy urz chłodniczych na R12 jest prawnie zabroniona chociaż jch eksploatacja nie , więc pasowało by ją przezbroić na R134a a proces nie jest tani.wymiana oringów węży i dławicy w sprężarca oraz zaworu dławiącego i oleju .cos tu pokopałeś z tymi czynnikami ,oleje są syntetyczne i mineralne a nie czynniki a z tym olejem w chłodnicy to poprostu jest go zaduzo i praca spręrzarki przy niskim stanie czynnika

0
  • #3 02 Cze 2005 23:06
    awrukaj1
    Poziom 11  

po pierwsze do klimy dodaje się oleju max 20-30 ml,przy nabijaniu gazu .- przerubka na gaz R- 134 jest bardzo kosztowna i nie ma pewnosci iż będzie sprawna.pozdrawiam

0
  • #4 03 Cze 2005 10:14
    rudiszubert
    Poziom 19  

Podczas włączenia klimy silnik lekko zwalnia i nie wraca do normalnych obrotów.Jaka może być przyczyna?
    Pzdrw

0
  • #5 12 Lis 2005 17:36
    rudiszubert
    Poziom 19  

zamykam

0