logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Brak świateł mijania i drogowych Daewoo Lanos 1.5 16v

darkmen1984 12 Sie 2015 14:46 7893 10
REKLAMA
  • #1 14916435
    darkmen1984
    Poziom 9  
    Witam,

    Mam problem że światłami a raczej ich barkiem. Światła pozycyjne są ale mijania i drogowych brak , przekaźniki cykają (przy przekręcaniu manetki, bezpieczniki całe) jedynie co do "mruganie " drogowymi działa.

    Założyłem drugą manetkę i jest to samo.

    Może ktoś wie jak to ogarnąć

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 14916689
    michal8243
    Poziom 13  
    Witam :-)

    Miałem podobną sytuację. Myślałem, że to manetka a okazało się, iż jednak przekaźniki nie stykały. Proponuję poruszać przekaźnikami, pozamieniać je miejscami ze sprawnymi, by wykluczyć awarię przekaźnika. Jeśli okaże się sprawny pomierz napięcia na przekaźniku czy dochodzi.

    Pozdrawiam Michał
  • REKLAMA
  • #3 14916864
    darkmen1984
    Poziom 9  
    Już zamieniałem i nic to nie dało, jutro spróbuję inne (nowe) przekaźniki wsadzić.
    Za bardzo nie wiem jak się mierzy napięcie na przekaźnikach :\
  • #4 14917069
    Megawe
    Poziom 34  
    Sprawdź w gniazdach przekaźników czy jest masa na sterowaniu przekaźników.
  • Pomocny post
    #5 14917101
    michal8243
    Poziom 13  
    Skoro podmiana przekaźników nic nie dała, przyczyną może być przerwany któryś z przewód. Odkręć cała puszkę od przekaźników i otwórz ją od dołu. Pooglądaj przewody czy któryś nie jest urwany . Ja długo nie mogłem dojść do przyczyny nie działających świateł. Raz były kilka miesięcy i ginęły .Po poruszaniu przekaźnikiem znów miałem spokój na kilka miesięcy. Po otworzeniu wspomnianej puszki okazało się , iż jeden z przewodów był nadpalony i nie miał dobrego styku. Z usterką poradziłem sobie lutując kawałek nowego przewodu z wsuwką w miejscu przerwania.
    Co do sprawdzania napięcia na przekaźnikach najlepiej wziąć żarówkę 12V w oprawce lub dolutowanymi przewodami. Jeden podłącz pod minus akumulatora lub masy , drugi wkładaj w wsuwki przekaźnika. Nie pamiętam który dokładnie pin. Operację przeprowadzaj na uruchomionym silniku i przekręconej manetce.

    Pozdrawiam
  • #6 14917245
    darkmen1984
    Poziom 9  
    Dziękuję za podpowiedzi, jeżeli pogoda pozwoli to jutro będę sprawdzał wg wskazówek
  • REKLAMA
  • #7 14918301
    darkmen1984
    Poziom 9  
    posprawdzałem czy prąd dochodzi do bezpieczników i do trzech nie dochodzi (f10 f11 f12 czyli do świateł) odkręciłem tą obudowę i tyle co zdołałem zobaczyć to jakby dwa przewody zaraz przy spince były urwane-przeżarte, lecz nie zlokalizowałem luźnych przewodów które by zostały. Chyba zostanie mi wizyta u jakiegoś elektryka
  • #8 14918387
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Wypalone zasilania główne na przekaźnikach po maską ,trzeba rozebrać tą skrzynkę na pół i będzie widać od spodu.
  • #9 14918415
    darkmen1984
    Poziom 9  
    ja ją rozkręciłem i tyle co przewody mi pozwoliły to obróciłem i zauważyłem(od spodu)te dwie wsuwki-spinki bez kabla, nie znam się na tyle by eksperymentować w mostkowaniu czy dorabianiu przewodów.
  • #10 14918466
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Słuszna decyzja .Do warsztatu.
  • REKLAMA
  • #11 14918476
    darkmen1984
    Poziom 9  
    tak zrobię...,myślałem że jakoś sam dam radę ale to trochę mnie przerasta, nie na wszystkim człowiek się może znać
REKLAMA