Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Samsung WF600B0BKWQ - konfiguracja?

12 Sie 2015 16:46 6171 3
 • Poziom 12  
  Witam serdecznie..

  Kupiłem dzisiaj pralkę ww w temacie. No i już na samym początku są problemy. Na samym początku próbowałem uruchomić pranie, po czym pralka nie chciała w ogóle pracować, tzn. bęben sprawiał wrażenie jakby ruszał i po ułamku sekundy się blokował. Wyczytałem w instrukcji, że trzeba zrobić tryb kalibracji, jednak w instrukcji jest to tak pogmatwane, że musiałem otworzyć to: http://www.samsung.com/pl/support/skp/htg/10464#none i dopiero udało mi się to zrobić.

  Postępowałem wg wskazówek, po czym pojawił się komunikat "CLB" i kalibracja ta miała trwać ok. 3 minuty. Jednak bęben dalej zachowywał się w takim sam sposób, kalibracja trwała prawie pół godziny, po czym zamiast komunikatu "END" wyskoczył jakiś błąd "3E" czy coś takiego.

  Mimo to uruchomiłem znowu pranie testowe z pustym bębnem i nadal dzieje się to samo.

  Dla usprawnienia problemu wklejam film jak to się wszystko odbywa.
  https://www.youtube.com/watch?v=zRmtMQtTz9Q

  Co może być przyczyną? Czy to może być jakaś wada fabryczna, czy to ja coś źle robię?
 • Poziom 12  
  Tak, przez techników ze sklepu.

  EDIT: wyczytałem z instrukcji, że błąd ów oznacza konieczność skontaktowania się z serwisem. Nie wiem teraz tylko czy z serwisem sklepu czy serwisem Samsunga.
 • Poziom 12  
  Problem rozwiązany, aczkolwiek zapomniałem dopisać - technik Samsunga przyjechał i okazało się, że idioci z pewnego żółto-niebieskiego sklepu AGD, którzy zajmowali się procedurą podłączenia pralki - nie zdjęli jednej z blokad.

  Temat do zamknięcia.