Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool ADG 7665/1 - Schemat modułu lub dokładne zdjęcie WP D1403

12 Sie 2015 20:50 7131 10
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Przeszukałem swoje zasoby bo mam dużo podobnych modułów ale nie znalazłem identycznego. Gdybyś wrzucił zdjęcie obudowy z oznaczeniem wtyczek (żeby było wiadomo co tam jest wpięte) to mogę porobić zdjęcia podobnych modułów z podobnych zmywarek i myślę że to powinno pomóc.
  • Poziom 9  
    Podsyłam fotki. Pozdrawiam
    Whirlpool ADG 7665/1 - Schemat modułu lub dokładne zdjęcie WP D1403 Whirlpool ADG 7665/1 - Schemat modułu lub dokładne zdjęcie WP D1403
  • Relpol przekaźniki

• Poziom 16  
    Witam! Oznaczenie SMD rezystora 470 :)
    Pozdrawiam Patryk L
  • Poziom 9  
    Wszystkie cztery??

• Poziom 16  
    Witam ! Więc patrząc na zdjęcie od lewej strony rezystory oznaczenia 103, 102, 470, 470

Pozdrawiam Patryk L
  • Poziom 11  
    Witam

Mam również problem z podobnym modułem i spaliła się zaznaczona dioda, a u mnie jest to czarny prostokąt z oznaczenie E2. Co to może być identyczny moduł tylko z modelu ADP4618. Wielkie dzięki za pomoc chcę kupić i wlutować, ale nie wiem jaka to dioda chyba Zenera, ale jakiej wartości?
  • Moderator
    drumal napisał:
    spaliła się zaznaczona dioda ... u mnie jest to czarny prostokąt z oznaczenie E2

Dioda SMD E2 w Twoim wypadku (sądzę iż jest dobra), i jest zapewne taka jak poniżej na fotce… Sądzę również (nie mam PCB ani fotki od spodu), że pokazana dioda SMD jest prawdopodobnie równolegle podpięta do cewki przekaźnika (co sam sprawdzisz) i zawsze jest to dioda popularna czyli 1N4148 :D
    Whirlpool ADG 7665/1 - Schemat modułu lub dokładne zdjęcie WP D1403
  • Poziom 11  
    Wielkie dzięki TONI_2003

Przelutowałem układ zasilający, ale lipa... Nadal zmywarka się nie włącza. Muszę poszukać całego modułu sprawnego z identycznej zmywarki. Jak coś to szukam moduł sterujący zmywarki Whirlpool ADP4618 nr seryjny 851155910882

Dzięki