Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Win 8.1 - bluescreen po włączeniu komputera

12 Sie 2015 20:54 651 5
  • Poziom 7  
    Cześć. Pojawił mi się dość skomplikowany problem ze sterownikami, jak mniemam.

Mój laptop to Samsung NP270E5E, na którym zainstalowano Win 8, takiego do kupiłam. Baaardzo rzadko ikonka powiadomień pokazywała, że sterownik karty graficznej (Nvidia 710m, jednak zintegrowana to Intel HD Graphics 4000) przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność. Ignorowałam to, bo problem pojawiał się naprawdę bardzo rzadko. Jego kulminacja pojawiła się po aktualizacji systemu do Win10. Ten sam błąd sterownika pojawił się natychmiast w połączeniu z błędem, którego nie przytoczę w pełni, jednak było to coś na zasadzie: Aplikacja System Microsoft Windows nie otrzymała dostępu do sprzętu graficznego.
    Zaktualizowałam wszystkie sterowniki, które mogłam za pomocą oprogramowania Samsunga (instalowanie sterowników na własną rękę nie kończy się dobrze - program zwykle blokuje instalację czegoś, co według nie jest kompatybilne z resztą), był zainstalowany najnowszy sterownik do karty Nvidii. Laptop został wyczyszczony w środku, myślałam, że może to powoduje, że sterownik potrzebuje za dużo czasu, jednak problem powrócił.
    Zdecydowałam się na cofnięcie systemu do 8.1, gdzie problem nie występował. Po zakończonym procesie, laptop po restarcie wyrzucał bsoda (którego kodu nie mogłam nawet zauważyć, trwal ułamek sekundy) i za pomocą tego menu naprawy zdecydowałam się za opcję odświeżenia laptopa. Uruchomił się, jednak z licznymi problemami spowodowanymi pewnie brakiem sterowników (brak możliwości podłączenia się do wifi). Program Samsunga rozpoczął instalację wymaganych aktualizacji, po zakończeniu restart systemu i od tamtego czasu laptop przy uruchomieniu wyrzuca bsoda trwającego ułamek sekundy, restartuje się i tak w kółko. wczesniej pojawia się napis: diagnozowanie, uruchamianie urządzenia do naprawy, jednak w niczym to niespecjalnie pomaga.

Na laptopie nie należy mi na tyle, żeby go ratować za wszelką cenę, jednak jeżeli ktoś z Was mógłby pomóc, byłabym wdzięczna. Nie mam pendrive'a ani płyty Windowsa.
  • Poziom 18  
    Emily. napisał:
    NP270E5E

Mogę znać jeszcze bardziej dokładny model?

Jeszcze powinno być coś tam dalej.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Witam.
    Jest to znany problem. Laptop wpadł w "bootloop". Aktualizacja BIOS-u do najnowszej wersji rozwiązuje ten problem. W tym poście opisałem moją metodę wyjścia z tej sytuacji - spróbuj, może Ci się uda.
    Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Również zorientowałam się, że to dość znany problem. Spróbuję wykonać czynności opisane we wskazanym wątku.

Dokładnie model tego Samsunga to: NP270E5E-X01PL
  • Poziom 7  
    Jeszcze podbiję na chwilę - da się to jakoś zrobić z zachowaniem danych? Nie zależy mi na nich szczególnie, jednak jeżeli by się dało, jakoś uchować, to super.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    W Recovery jest opcja zachowania wybranych danych (nie pamiętam jak ona się nazywa - wybiera się ją przed rozpoczęciem przywracania).
    Pozdrawiam