Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka samsung side by side - działa,nie chłodzi,nie mrozi

12 Sie 2015 21:00 5019 9
  • Poziom 1  
    Witam.nasza lodówka samsung side by side przestała dziś chłodzić i mrozić.temperatura na dworze przekroczyla 35 st,w domu ponad 27.migały oznakowania świetlne dotyczące zaleconej temperatury.po wyłączeniu lodówki z prądu i ustawieniu temperatury docelowej -21 oraz 4 st okazalo się ze w aktualna temp w chlodziarce to plus 18,w zamrazarce 4.opróżnialam lodowke o zamrazarke ale sytuacja nie poprawia się.wrecz przeciwnie-temp rośnie.co robić??
  • Poziom 7  
    Witam,
    U mnie bardzo podobnie. Przy ostatnich bardzo wysokich temperaturach lodówka RSH1UTRS pociekła.
    Pojechaliśmy na urlop, wypakowując z niej wszystko i rozmroziliśmy ją.
    Po powrocie dalej to samo. Nie słychać agregatu. Pomierzyłem miernikiem i okazało się, że agregat nie dostaje zasilania.
    Czy trzeba wymieniać całą elektronikę ( obie płytki modułów na lodówce ) ?
    Proszę o pomoc Szanownych Państwa.
  • Poziom 7  
    Póki co, wymieniam elementami ...
    Dziś wymieniłem płytkę inwerterową.
    Niestety, bez zmian ...

Jakieś podpowiedzi, proszę ...
  • Poziom 7  
    Dziś kolej przyszła na płytkę modułu głównego.
    I kolejna lipa ...
    Zaczynam się niepokoić.
    Poszło już sześć stówek ...
  • Poziom 9  
    Ile lat ma lodówka i jaki to model?
  • Poziom 7  
    Lodówka ma 6 lat.
    To model RSH1UTRS.
  • Poziom 10  
    Czy to jakieś fatum?
    U mnie w zeszłym tygodniu stało się dokładnie to samo.
    Tzn. zamrażarka mrozi i trzyma ustawione -19st, ale chłodziarka nie chłodzi.
    W środku temperatura 16st. Wyczyszczone wszystko z tyłu, nawet kompresorem przedmuchana chłodnica ( żeberka oczywiście )
    Zaczęło się od miigającej ustawionej temperatury i zepsutego jedzenia wewnątrz ...
    Pozostaje tylko serwis?
  • Poziom 7  
    Jest finał sprawy.
    Okazało się, że to agregat, choć Pan z serwisu "sprawdzał" go i stwierdził awarię elektroniki ...
    Kosztowało mnie to niemało, bo elektronika a potem agregat ...
    Ale działa bez zarzutu !
    Pozdrawiam.

PS. Nigdy do końca nie ufajcie "mechanikom". Drążcie temat, gdzie się da !!!
  • Poziom 10  
    Zapomniałem odpisać jaki był finał w moim przypadku.
    Przepalona grzałka to po pierwsze.
    Przy okazji jej wymiany, technik coś źle poskładał i zablokował sie wentylator, więc nadal nie chłodziła.
    Na szczęście za 3 razem przyjechał z serwisu człowiek, który się faktycznie znał na tym, rozebrał wszystko, poskładał jeszcze raz i działa jak należy.
    Nie pamiętam dokładnie ceny, ale wymiana była tylko grzałki (i filtrów, ale to już dodatkowo)
    Technik był z serwisu autoryzowanego, co jak widać nie musi oznaczać fachowej naprawy za każdym razem.
    Płaciłem tylko za 1 dojazd, za grzałkę i za jej wymianę.
    Kosztów kolejnych wizyt już nie ponosiłem, było robione jako poprawka pierwszej usługi.