Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Subwoofer Magnat do amplitunera Yamaha RX v 473 - jak podłączyć?

12 Aug 2015 22:14 2055 3
 • Level 2  
  Witam. Mam kłopot z uruchomieniem subwoofera. Amplituner Yamaha RX-V473 i Magnat 302. Przewód wtyk wtyk - wyjście z amplitunera na subwoofer. W ustawieniach amplitunera subwoofer włączony głośność na maks, kabel ok a nie gra. Ma ktoś jakieś pomysły? Dziękuję.
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
 • Helpful post
  Level 24  
  Czy jesteś pewien, że subwoofer jest sprawny? Podłącz go do zasilania, przełącznik Power ustaw na "Auto" lub "On". Podłącz końcówki przewodu 2x RCA => 2x RCA (Cinch) do wejść "Line In" i dotknij środkowych bolcy wolnych wtyków palcem. Powinieneś usłyszeć "burczenie" w głośniku subwoofera (sprawdź wzmocnienie potencjometrem "Level").
  Jeśli masz 100% pewność, że sub jest sprawny, podłącz jego lewy kanał do wyjścia amplitunera Yamaha oznaczonego jako "Subwoofer" (lub oba kanały odpowiednim przewodem lub przejściówką 1x RCA (do amplitunera) => 2x RCA (do suba).
  Jeśli masz podpięte wszystkie głośniki, przeprowadź auto-konfigurację "YPAO".
  Szczegółowe ustawienia znajdziesz na stronie 69 instr. obsł. (EN) gdzie dokładnie opisana jest konfiguracja zestawu głośników. Jeśli sub nie zagra na Twoim amplitunerze, istnieje możliwość że amplituner ma uszkodzone wyjście LFE...
 • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
 • Level 2  
  Dziękuję za odpowiedź.
  Wszystko co napisałeś jest sprawdzone tyle tylko że napisałeś o dwóch przewodach 2XRCA, ja mam jeden przewód wtyk-wtyk w subwooferze wejście line in na ten wtyk i w amplitunerze wejście na subwoofer. Masz może na myśli te dodatkowe czerwone i czarne przykręcane ?
 • Level 24  
  Zaciski bananowe (do przewodów głośnikowych) w subwooferze zostaw niepodłączone. To opcja dla zestawów stereofonicznych, gdzie wzmacniacz nie posiada wyjścia na subwoofer (LFE).
  Napisałem o podwójnym przewodzie RCA, ale jeśli masz pojedynczy również możesz sprawdzić nim po kolei działanie obu kanałów zwrotnicy wejściowej wzmacniacza głośnika basowego.