Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer Magnat do amplitunera Yamaha RX v 473 - jak podłączyć?

byrdzio1 12 Sie 2015 22:14 903 3
  • #1 12 Sie 2015 22:14
    byrdzio1
    Poziom 2  

Witam. Mam kłopot z uruchomieniem subwoofera. Amplituner Yamaha RX-V473 i Magnat 302. Przewód wtyk wtyk - wyjście z amplitunera na subwoofer. W ustawieniach amplitunera subwoofer włączony głośność na maks, kabel ok a nie gra. Ma ktoś jakieś pomysły? Dziękuję.

0 3
  • Pomocny post
    #2 13 Sie 2015 14:48
    marcin.waski
    Poziom 23  

Czy jesteś pewien, że subwoofer jest sprawny? Podłącz go do zasilania, przełącznik Power ustaw na "Auto" lub "On". Podłącz końcówki przewodu 2x RCA => 2x RCA (Cinch) do wejść "Line In" i dotknij środkowych bolcy wolnych wtyków palcem. Powinieneś usłyszeć "burczenie" w głośniku subwoofera (sprawdź wzmocnienie potencjometrem "Level").
    Jeśli masz 100% pewność, że sub jest sprawny, podłącz jego lewy kanał do wyjścia amplitunera Yamaha oznaczonego jako "Subwoofer" (lub oba kanały odpowiednim przewodem lub przejściówką 1x RCA (do amplitunera) => 2x RCA (do suba).
    Jeśli masz podpięte wszystkie głośniki, przeprowadź auto-konfigurację "YPAO".
    Szczegółowe ustawienia znajdziesz na stronie 69 instr. obsł. (EN) gdzie dokładnie opisana jest konfiguracja zestawu głośników. Jeśli sub nie zagra na Twoim amplitunerze, istnieje możliwość że amplituner ma uszkodzone wyjście LFE...

1
  • #3 13 Sie 2015 16:49
    byrdzio1
    Poziom 2  

Dziękuję za odpowiedź.
    Wszystko co napisałeś jest sprawdzone tyle tylko że napisałeś o dwóch przewodach 2XRCA, ja mam jeden przewód wtyk-wtyk w subwooferze wejście line in na ten wtyk i w amplitunerze wejście na subwoofer. Masz może na myśli te dodatkowe czerwone i czarne przykręcane ?

0
  • #4 14 Sie 2015 15:25
    marcin.waski
    Poziom 23  

Zaciski bananowe (do przewodów głośnikowych) w subwooferze zostaw niepodłączone. To opcja dla zestawów stereofonicznych, gdzie wzmacniacz nie posiada wyjścia na subwoofer (LFE).
    Napisałem o podwójnym przewodzie RCA, ale jeśli masz pojedynczy również możesz sprawdzić nim po kolei działanie obu kanałów zwrotnicy wejściowej wzmacniacza głośnika basowego.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo