Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chevrolet Captiva - Włączające się wycieraczki, wyłączająca się klima.

12 Sie 2015 22:29 1554 3
  • Poziom 28  
    Witam. Mam problem z Captivą żony. Przy temp pow 22*C samoczynnie załączają się wycieraczki. Nie jest to normalna praca. Chodzą bardzo wolno. W takim stanie nie działa przełącznik wycieraczek, tzn wycieraczki na niego nie reagują. Dodatkowo zauważyłem, że wyłącza się wentylator nawiewu. Czasem jak wyłączę kompresor tzn AC na panelu to wycieraczki działają z włącznika i dmuchawa startuje. Już mnie trafia, bo nie dość, że jeżdżę bez klimy, to jeszcze w deszczu nie działają mi wycieraczki. Wydaje mi się, że szaleństwa zaczynają się jak załącza się wentylator chłodnicy (przy włączonej klimie np). zdaje mi się też, że któryś z przekaźników pod nogami pasażera czasami drga. Ale nie są one od wycieraczek. No właśnie, gdzie jest przekaźnik odpowiedzialny za załączanie wycieraczek przy spryskiwaniu szyb? Dotykając modułu bezpieczników bez tych dwóch przekaźników czuję jakby klikał on w tym module. Czy możliwe jest, że jest on w środku? Pytanie, czy odpowiedzialny za moje niedogodności może być "moduł komfortu". Czy wymieniając go na inny trzeba go zaprogramować, co wiąże się z wizytą w serwisie? Dzięki za wszelkie sugestie...
  • Poziom 2  
    Witam!!! Mam identyczny problem czy temat zostal rozwiązany????
  • Poziom 28  
    Tak. Sprawdź połączenia mas na punkcie masy na lewej podłużnicy. Wygląda jak kostka z 10, czy 12 przewodami koloru czarnego.

pzdr