Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[win7] - Brak możliwości pobrania aktualizacji przez Windows Update

13 Sie 2015 08:58 6393 16
  • Poziom 28  
    Dzień Dobry.

Problem jest następujący. Windows 7 Home premium, świeżo instalowany z oryginalnego nośnika. HDD i Ram testowane, bez zastrzeżeń.

Przy próbie aktualizacji systemu "wisi" na wyszukiwaniu aktualizacji. Można czekać i 10 godzin, a aktualizacji dalej szuka.

Próby usuwania folderu SoftwareDistibution nie przynoszą rezultatu, tak samo jak i dostępne w internecie poradniki resetowania usługi. W logu aktualizacji mam potężną ilość wpisów:

Code:
    2015-08-13   08:47:32:691    864   9d8   DtaStor   WARNING: Attempted to add URL http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/others/2014/02/11151643_1781ab08f26a928f30059be965d23307e5a1ad24.cab for file F4GrCPJqko8wBZvpZdIzB+WhrSQ= when file has not been previously added to the datastore

Jest ich tyle i z takimi adresami URL, iż można się domyśleć, że tyczą się wszystkich dostępnych dla systemu aktualizacji, które chciałby pobrać, ale z jakiegoś powodu nie może. Ręczne wejście w w.w adres otwiera okno pobierania aktualizacji, więc adresy "działają".

Ktoś ma pomysł, co jest tego przyczyną i jak to naprawić ?

W załączniku kompletny log
  • Poziom 24  
    Mam dokładnie to samo od ok. 2 dni.
    Zainstalowany świeży Widnows 7 HP x64 SP1, legalny, aktywowany.

Niestety na razie brak czasu aby się tym zająć...
  • Poziom 28  
    Męczę temat i bez efektów, spróbuje pobrać i zainstalować aktualizacje przez WSUS Offline Update.
  • Poziom 24  
    To już próbowałem pierwszego dnia - u mnie też zawisło podczas instalacji (na wykrywaniu brakujących poprawek w systemie).

Możesz spróbować ew. aplikacji autopatcher...działa trochę inaczej, szybciej wykrywa brakujące poprawki, czasami okazuje się sprawniejszy od WSUSa...
  • Poziom 42  
    @Dziarski Hank @SPEAKERS_XP

Jak posiadałem Win7 to na taką sytuację pomagał mały "myk"

1. Należy uruchomić konsolę w trybie awaryjnym jako Administrator
    2. Przejść do lokalizacji X:\Windows\SoftwareDistribution\DataStore
    3. Usunąć plik DataStore.edb

Następnie reboot i wyszukiwanie aktualizacji od nowa (plik DataStore to zbiór informacji o poprawnych / niepoprawnych aktualizacjach)
  • Poziom 28  
    Nie pomogło, dalej identyczna sytuacja i takie same wpisy w świeżo wyczyszczonym logu.
  • Poziom 24  
    sPeRaCz.PL napisał:
    @Dziarski Hank @SPEAKERS_XP
    1. Należy uruchomić konsolę w trybie awaryjnym jako Administrator
    2. Przejść do lokalizacji X:\Windows\SoftwareDistribution\DataStore
    3. Usunąć plik DataStore.edb

Osobiście zaczynam od wyczyszczenia zawartości całego folderu SoftwareDistribution przy jakichkolwiek problemach z Windows Update - tak jak pisał Dziarski Hank w pierwszym poście to nie pomaga.
  • Poziom 22  
    Można też skorzystać z gotowego rozwiązania tutaj. W moim przypadku pomogło.
  • Poziom 24  
    U mnie powyższe na ten konkretny problem nie pomogło...w ogóle jakoś nie mam szczęścia do tych gotowców, zwykle nie działają...ale to może tylko ja mam pecha...

Wracając do problemu - więcej osób zgłasza ten problem w ostatnich dniach - zapewne coś Microsoft namieszał...problem próbuję obejść - aktualnie jestem na 70% aktualizacji krytycznych...jak Windows Update odżyje po ponownym uruchomieniu to opiszę procedurę.
  • Poziom 9  
    U mnie również ten gotowiec nic nie zdziałał.
  • Poziom 24  
    1. Ściągamy i uruchamiamy program autopatcher http://www.autopatcher.net/forum/
    2. Po uruchomieniu apup.exe zaznaczamy interesujący nas system operacyjny oraz "AutoPatcher Engine" ->Next.
    3. Czekamy aż wszystko się pobierze.
    4. Restartujemy komputer, usuwamy zawartość folderu Windows\SoftwareDistribution\
    5. Rozłączamy podłączenie z Internetem. Ważne aby aktualizację dokonać w trybie offline.
    6. Uruchamiamy plik autopatcher.exe z katalogu gdzie wypakowaliśmy autopatchera, zgadzamy się z licencjami, wybieramy aktualizacje (ja wybrałem tylko wszystkie krytyczne) i czekamy...
    7. Po ok. 1-2h wszystko powinno być zainstalowane. Restart.
    8. Nie zalecam ręcznej, natychmiastowej próby szukania nowych aktualizacji po tym zabiegu - aktualizacje automatyczne samoczynnie powinny znaleźć brakujące poprawki, zgodnie z harmonogramem...tak było u mnie...także wszystko wróciło do normy - powodzenia.
  • Poziom 30  
    Wyłącz antywirus całkowicie z systemu i spróbuj.
  • Poziom 37  
    A że takie banalne pytanie zadam:
    data i godzina systemowa poprawna?
  • Poziom 28  
    Poprawna, antywirusa brak. Po zrobieniu aktualizacji autopatcherem windows update samo ruszyło.
  • Poziom 24  
    Osobiście uważam, że ma to związek z nowym Windows 10 i zwyczajnie MS coś miesza z Windows Update...solucja z autopatcherem, którą opisałem powyżej tymczasowo problem rozwiązuje.
  • Poziom 9  
    widzę ze chyba nadal jest problem.. mam kolejny komputer do reinstalki i nie potrafi skończysz szukania poprawek. windows 7 pl sp1 x64..
  • Poziom 10  
    Potwierdzam sposób SPEAKERS_XP przy braku działania WU. Autopatcher działa i teraz zasysam z Windows Update już normalnie. Mam system oryginalny Win7 SP1 64 bit PL i tydzień borykałem się z tym problemem. Pozdrawiam