Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłączyć głośniki + projektor + konsola + dekoder nc+

Lucky555 13 Sie 2015 11:25 2508 2
  • #1 13 Sie 2015 11:25
    Lucky555
    Poziom 6  

Witam !

Mam projektor Benq W1070, Optoma WHD200 (bezprzewodowe HDMI), konsola Xbox One, dekoder nc + głośniki Microlab Solo6C. Chcę to wszystko razem podłączyć.

Kupuję Konwerter Switch 3x1 Toslink SPDiF RCA Jack CX-ST5, który ma takowe wejścia:

Podłączam Xbox One oraz dekoder nc+ kablami optycznymi do tego urządzenia.

Konsola Xbox One oraz dekoder nc+ jest podłączona kablem HDMI do Optomy WHD200, a mniejszy odbiornik jest podłączony do projektora, przez co mam bezprzewodowe połączenie.

Rozkmina moja polega na tym, żeby mieć dźwięk na głośnikach Microlab Solo6C, a więc wystarczy, że konsole i dekoder nc+ podłącze kablami optycznymi do konwertera, głośniki podłącze z drugiej strony do tego konwertera kablem np jack albo kablem, gdzie jest wyjście na Lewy i prawy głośnik (tutaj sorry, ale nie wiem jak się taki kabel nazywa, chodzi mi o wyjście z drugiej strony tego konwertera). Czy takie coś wystarczy ? Głośniki będą stricte podłączone do konwerta, źródło również, a jednocześnie źródło jest podłączone bezprzewodowo z projektorem.

Proszę o pomoc

0 2
  • #2 14 Sie 2015 08:08
    Polon_us
    Poziom 41  

Lucky555 napisał:
    Rozkmina moja polega na tym ...

Nie mam pojęcia co to oznacza ...

Lucky555 napisał:
    gdzie jest wyjście na Lewy i prawy głośnik (tutaj sorry, ale nie wiem jak się taki kabel nazywa, chodzi mi o wyjście z drugiej strony tego konwertera).

L - Left - Lewy
    R - Right - Prawy
    OUT - wyjście

Tego rodzaju gniazda nazywane są CINCH lub RCA.

Lucky555 napisał:
    Czy takie coś wystarczy ?

Plan wydaje się dobry. Trzeba sprawdzić jeszcze, czy Xbox i dekoder NC mają ustawione wyjście audio na wyjście optyczne (SPDIF) zamiast na HDMI.

O tym trzeba pamiętać.

0
  • #3 14 Sie 2015 08:48
    Lucky555
    Poziom 6  

Polon_us napisał:
    Lucky555 napisał:
    Rozkmina moja polega na tym ...

Nie mam pojęcia co to oznacza ...

W poprawnej polszczyźnie brzmiałoby "Zastanawiam się czy..." ;)

Ok dzięki, w takim razie kupuję ten konwerter + 2 kable optyczne i mam nadzieję, że pójdzie. Z tego co patrzyłem Xbox i nc+ mają wyjście audio na SPDF, więc liczę na to, że będzie grało.

0