Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe Opowie¶ciSerwerowe Opowie¶ci
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP DV6 1120EW - brak pod¶wietlania matrycy.

13 Sie 2015 11:33 1194 17
  • Poziom 6  
    Witam, mam pytanie, których tu wiele - mianowicie co zdechło: ¶wietlówka czy inwerter? Otóż na matrycy wszystko widać, gdy po¶wieci się w ni± mocnym ¶wiatłem np. latarka, a po podł±czeniu zewnętrznego ekranu działa ok.
    Mam tylko 1 pytanie: na obudowie jest takie logo HP i one jest pod¶wietlane - czy zasilanie jego tez przechodzi przez inwerter, gdyż ono ¶wieci i nie ma z nim problemu i jak jest z dostępem czę¶ci do tego modelu i koszt wymiany tych rzeczy?
    Pozdrawiam.
  • Serwerowe Opowie¶ciSerwerowe Opowie¶ci
  • Spec od komputerów
    Pomierzyć potrafisz?
    Podaj oznaczenie płyty i matrycy.
  • Poziom 6  
    Witam, pomierzyłbym gdybym miał czym, niestety nie mam miernika.:/ Rozebrałem tył z matrycy, tzn pokrywę ¶ci±gn±łem i nie byłem pewny, czy te logo jest zasilane z inwertera, specjalnie dziwnych uszkodzenie przewodów nie widać gołym okiem.
    Dodam jeszcze, ze zdechło to jakie¶ 1,5 roku temu i komp został poprzez podł±czenie zew. monitora przerobiony na stacjonarny, ale z biegiem czasu nurtuje mnie to coraz bardziej, że co¶ nie działa, a działało.:)
    Jak mogę znaleĽć dokładne oznaczenie płyty i matrycy Everestem?
  • Spec od komputerów
    maxell79 napisał:

Jak mogę znaleĽć dokładne oznaczenie płyty i matrycy Everestem?

Na matrycy i laminacie jest opisane.
  • Poziom 6  
    HP DV6 1120EW - brak pod¶wietlania matrycy. HP DV6 1120EW - brak pod¶wietlania matrycy. HP DV6 1120EW - brak pod¶wietlania matrycy. HP DV6 1120EW - brak pod¶wietlania matrycy.

czy z tego jestes w stanie co¶ odczytac pozdrawiam
  • Serwerowe Opowie¶ciSerwerowe Opowie¶ci
  • Poziom 25  
    Monitor AUO. Możesz zrobić zdjęcie całego tyłu ?
  • Spec od komputerów
    maxell79 napisał:
    Witam, pomierzyłbym gdybym miał czym, niestety nie mam miernika.

Bez pomiarów dalsza diagnostyka nie ma sensu.
  • Poziom 6  
    jak mi sie wydaje ten biały i czerwony kabel id± od inwertera do matrycy już?
  • Spec od komputerów
    maxell79 napisał:
    jak mi sie wydaje ten biały i czerwony kabel id± od inwertera do matrycy już?

Zdjęcia rozwiały czę¶ć w±tpliwo¶ci, resztę rozwieje miernik.
  • Spec od komputerów
    maxell79 napisał:
    ??. w sensie

Pięć pomiarów pozwoli ustalić przyczynę usterki.
  • Poziom 6  
    Tak, tak, wiem, o pomiarach, ale chodziło mi, o to: co rozwiały przedstawione fotki? Ja zaraz skoczę za miernikiem do sklepu, bo czasami przydaje się do auta i trzeba pożyczać.

Poprawiłem już po raz kolejny. Dbaj o pisownię w postach. Posty przyzwoicie napisane czyta się szybciej. swiercm
  • Spec od komputerów
    maxell79 napisał:
    Tak, tak, wiem, o pomiarach, ale chodziło mi, o to: co rozwiały przedstawione fotki?

Dla Ciebie to nie istotne.
    Nadal nie widzę oznaczenia kodowego płyty.
  • Poziom 6  
    Typ procesora Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T6400, 2000 MHz (10 x 200)
    Nazwa płyty głównej Hewlett-Packard HP Pavilion dv6 Notebook PC
    Mikroukład płyty głównej Intel Cantiga PM45

to s± dane z everesta

czy jakim¶ cudem można odczytać te dane które potrzebujesz bez większego rozbierania kompa?

Dodano po 9 [minuty]:

http://support.hp.com/us-en/product/HP-Pavili...ies/3873224/model/3947205/document/c01714854/
    tu mam jeszzce specyfikacje producenta ale mysle ze nie ma tu interesujacych Cie danych pozdrawiam
  • Spec od komputerów
    maxell79 napisał:
    Typ procesora Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T6400, 2000 MHz (10 x 200)
    Nazwa płyty głównej Hewlett-Packard HP Pavilion dv6 Notebook PC
    Mikroukład płyty głównej Intel Cantiga PM45

to s± dane z everesta

czy jakim¶ cudem można odczytać te dane które potrzebujesz bez większego rozbierania kompa?

Dodano po 9 [minuty]:

http://support.hp.com/us-en/product/HP-Pavili...ies/3873224/model/3947205/document/c01714854/
    tu mam jeszzce specyfikacje producenta ale mysle ze nie ma tu interesujacych Cie danych pozdrawiam

Nie pisz bajek tylko z laminatu odczytaj.
  • Poziom 6  
    Dziecko rozwi±zało problem ( zalało komp ) wymiana sprzetu na nowy i po problemie:/ temat do zamknecia