Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Myszka nie dziala a klawiatura tak.

Majsterkowicz88 13 Aug 2015 16:34 6366 8
    Majsterkowicz88
    Pupil
    Witam. Mam dość stary komputer pentinum III 733MHz 128MB ram. Problem jest taki że przestała mi działac myszka usb a klawiatura usb działa. Wgrałem nowy system i to nic nie dało. Klawiatura ps2 działa a myszki ps2 nie posiadam i nie mogę sprawdzić. Myszka usb na 100% sprawna inne myszki usb tez nie dzialają. Za odpowiedzi dziękuję.
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    Trudno jest wróżyć, przyczyn może być kilka, przykładowo:
    - uszkodzony port USB
    - uszkodzona myszka (piszesz że sprawna jak to sprawdzałeś?)
    Łącząc obydwa powyższe - czy mysz jest rozpoznawana przez system? Co pokazuje manager urządzeń?
    - skoro przestała działać to w jakich okolicznościach?
    - jaki system/drivery jeżeli potrzebne?
    Najpierw potestuj i wyeliminuj pewne czynniki, daj dokładniejszy opis.
    Pozdrawiam
    Majsterkowicz88
    Pupil
    Mysz sprawdzałem pod innym pc i działała. A porty usb są sprawne bo klawiatura usb działa system był instalowany 2 raz bez skutku. Gdy chciałem uruchomić pc to myszka nie chciała już działać. System to Xp ,ale nie mogę go do końca zainstalować bo myszka nie reaguje.
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    prosze abys byl nieco dokladniejszy i precyzyjniejszy w opisie, widze tu pare niejasnosci utrudniajacych analize:
    - skoro XP niewpelni zainstalowane to co ..., nie musisz miec myszki do instalacji XP

-> nie napisales dlaczego i jak przestala ta myszka reagowac, co robiles przed i po ?

- przy braku dzialania jednego urzadzenia reinstalacja systemu to zbyt daleko idace posuniecie
    - czy pod zadnym portem myszka nie dziala ? i czy kazdy port napewno dziala ?

-> czy system rozpoznaje myszke = urzadzenie USB ? jakie sa komunikaty i identyfikatory ?

- idealnie byloby abys mial inna mysz usb i skoro ta druga by dzialala to pierwsza raczej jest uszkodzona, moze wydolnosc pradowa twojego USB jest za mala, trudno narazie wrozyc, postaraj sie dokladnie odpowiedziec na moje pytania.
    Pozdrawiam
    Majsterkowicz88
    Pupil
    1.Pewnego razu włączyłem komputer i myszka nie reagowała.
    2.Nie działa pod żadnym portem a porty są sprawne.
    3.Nie wiem czy system rozpoznaje myszkę bo nadchodzi moment w instalacji windowsa że trzeba coś "kliknąć".
    4.Inna mysz usb też nie działa.
    Myszka od tak przestała działać przed wyłączeniem komputera było ok a przy następnym uruchomieniu już niestety nie.
    Ps. Myszka świeci nawet gdy komputer jest wyłączony. :?:
    Klawiatura pod usb działa.
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    no to juz cos mamy,
    - skoro sprawna mysz nie dziala na zadnym porcie usb to masz port usb do naprawy
    - czy cokolwiek innego dziala na tym porcie ? podejzewam uszkodzenie regulatora napiecia na plycie. Jezeli nic nie dziala albo dziala niepoprwanie obejzyj plyte pod katem uszkodzonych elementow ale nie zawsze uszkodzenie musi byc widoczne.
    - czy to "wlaczenie komputera pewnego razu" bylo czyms poprzedzone, nietypowe wylaczenie czy cokolwiek innego ? moze kabel nie kontaktowal lub byl przetarty albo cos innego wtykales ?
    - to ze myszka swieci to fakt ze doprowadzone jest do niej caly czas napiecie, niektore zlacza usb tak maja ze sa zasilane z zasilacza ktory zawsze pracuje (+5V USB chyba tak sie to oznacza) ale nie wszystkie
    - a wlasciwie co to za komputer ?
    - ta klawiatura usb dziala na kazdym porcie ? a czy ta mysz jest "w zestawie z klawiatura" czy to 2 oddzielne urzadzenia ?
    - rozpoanawana mysz przez system - chodzili mi o to ze jak "przestala dzialac" to co pokazywal manager urzadzen w XP, czy wogole tam byla ta mysz jakies znaki zapytania itp.
    Pozdrawiam
    Majsterkowicz88
    Pupil
    1.Tak klawiatura usb działa na 2 portach (są tylko 2).
    2.Płyta wygląda ok (kondensatory w porządku).
    3.Włączenie komputera "pewnego razu" nie bylo niczym co mogło uszkodzić komputer poprzedzone.
    4.Komputer to stary sprzęt z procesorem pentinum III 733mhz 128mb dyskiem 40gb jakąś starą kartą graficzną (nie znam dokładnych parametrów).
    5.Myszka jest nowa i nie jest w zestawie z klawiaturą.
    Ps.Może mysz na ps2 zadziała ?
    Pozdrawiam
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    myszka ps2 jest tu chyba najlepszym posunieciem, z jakiegos jak narazie niewyjasnionego powodu twoje porty USB nie lubia tej myszki, dobrze by bylo sprawdzic jak masz inna mysz usb.
    To ze komputer jest stary PIII to nie ma az takiego znaczenia sa podlaczalem roznosci do PIII i nie bylo problemow z rozpoznawaniem.
    Sa przejsciowki usb/ps2 to tez moze cos rozwiazac.
    Nie napisales znowu czy system widzi to urzadzenie usb - mysz ? widz to znaczy ze rozpoznaje ze cokolwiek do portu usb zostalo podlaczone ale niekoniecznie urzadzenie dziala poprawnie.
    Pozdrawiam
    Majsterkowicz88
    Pupil
    Dziękuję za pomoc , kupię przejściówkę z usb na PS2.
    Temat zamykam.
    Pozdrawiam