Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC/TV - Brak polaczenia miedzy PC a TV kablem HDMI

Nihal 13 Sie 2015 19:01 1662 10
  • #1 13 Sie 2015 19:01
    Nihal
    Poziom 4  

Witam serdecznie,
    wiem, że podobnych tematów w sieci jest wiele, przejrzałam ich cała masę i mój problem nadal nie został rozwiązany. Bardzo proszę o ratunek, ponieważ jestem juz na skraju wyczerpania i nie wiem czy wzywać fachowca, czy może jest jeszcze jakieś wyjście.

Kupiłam dla siebie nowy komputer PC z zamiarem podłączenia do TV - nie mam monitora. Pojawił się problem z komunikacją juz na samym początku. Do tej pory sprawdzilam 3 kable hdmi-hdmi i udało mi się uzyskać komunikację między TV a PC, lecz jednostronna. Stanęło na tym, że PC wykrywa TV, ale TV nie widzi komputera.

Karta graficzna Gigabyte Radeon R9 280 Oc 3GB (384Bit) DVI HDMI DP (GV-R928WF3OC-3GD)
    Telewizor Samsung (w razie potrzeby postaram się sprawdzić symbol bo na razie go nie znam, ale to taki zwykły TV za niecały tysiąc, bez bajerów i dodatkowych opcji)

Nie mam możliwości przełączenia w TV źródła na Hdmi, ponieważ pokazuje iż żadne urządzenie nie zostało podpięte - brak sygnalu. Natomiast komputer znajduje telewizor i wykrywa mi dwa ekrany (ponieważ do testów pożyczyłam monitor brata), w tym wykrywa tv. Na monitorze benq za pomoca kabla dvi-dvi wszystko działa.

W TV są dwa porty hdmi i hdmi/dvi sprawdzilam oba, jakakolwiek komunikacja występuje tylko przez ten drugi.
    TV było używane jako monitor z laptopem - do teraz wszystko działa bez zarzutów. Obraz zyleta.

Rozdzielczość TV obsługuje wysoka, taka jak na komputerze. Próbowałam zmienić rozdzielczość lub odświeżanie ekranu - nic to nie zmieniło.

Uwaga! Po podłączeniu pc do innego telewizora wszystko działa bez ustawiania czegokolwiek!!

Czy ktoś mógłby mi doradzić o co tu chodzi i co mogłabym zrobić, aby TV zaczęło współpracować?
    Zastanawiałam się nad kupnem kabla hdmi-dvi lecz nie wiem czy to cokolwiek zmieni, skoro wina leży po stronie telewizora (z moich obserwacji).

Błagam o pomoc i rady.

Z wyrazami szacunku,
    Joanna

0 10
  • Pomocny post
    #2 13 Sie 2015 19:06
    maystero
    Poziom 24  

Na początek, zrób w TV FACTORY RESET. I Spróbuj ponownie podłączyć komputer.

1
  • #3 13 Sie 2015 19:15
    Nihal
    Poziom 4  

Zrobione, niestety nadal to samo. Po podłączeniu kablem i uruchomieniu sprzętu na tv nie da się włączyć źródła hdmi/dvi, ponieważ telewizor nie wykrywa żadnego podłączonego sprzętu.

Edit
    Komputer jest świeżo złożony, zainstalowany i dopiero odebrany dziś z serwisu. Nówka itp. Czy możliwe, że to oni nie zainstalowali potrzebnych sterowników itp?

0
  • #4 13 Sie 2015 19:48
    maystero
    Poziom 24  

Po podłączeniu TV za pomocą HDMI naciśnij na klawiaturze klawisz "Win" + "P"

Wybierz źródło zewnętrze i powinno powinna pojawić się dostępna opcja wyboru źródła w TV.
    Powodzenia

ps. jaki masz |TV?

0
  • #5 13 Sie 2015 20:26
    Nihal
    Poziom 4  

Niestety po naciśnięciu tej kombinacji nic się nie dzieje (system wydaje jedynie charakterystyczny dzwiek, lecz brak jakiejkolwiek akcji).

Tutaj widać jak to wygląda w PC, mam dwa monitory w tym TV samsung, powielony obraz, lecz w TV żadnych zmian - brak sygnalu

0
  • #6 13 Sie 2015 20:43
    maystero
    Poziom 24  

Pozostaje jeszcze podłączyć po TV sygnał po HDMI z innego źródła np. tuner w celu upewnienie się że TV jest 100% sprawny.

0
  • #7 13 Sie 2015 20:47
    Nihal
    Poziom 4  

Jeszcze dzisiaj, całkiem niedawno korzystałam z laptopa podłączonego po HDMI w tym samym porcie w TV i obraz natychmiast się pojawił. Do tej pory często używałam tego TV jako monitora w laptopie i nigdy nie miałam problemów. Wydaje mi się więc, że jest sprawny... pytanie tylko dlaczego nie działa z nowym, porządnym komputerem.
    Czy ew użycie kabla hdmi-dvi lub wezwanie informatyka może rozwiązać ten problem, czy to strata kasy i lepiej kupić monitor za 400 zł a TV powiesić np na ścianę?

0
  • #8 14 Sie 2015 13:50
    maystero
    Poziom 24  

Karta graficzna ma zainstalowane najnowsze sterowniki? Jaki model masz tej grafiki?

1
  • #9 14 Sie 2015 15:07
    Nihal
    Poziom 4  

Karta graficzna Gigabyte Radeon R9 280 Oc 3GB (384Bit) DVI HDMI DP (GV-R928WF3OC-3GD)

Jesli chodzi o sterowniki. Komputer jest świeżo odebrany z serwisu, gdzie system był instalowany po raz 1 i wydaje mi się, że wszystko powinno być aktualne, lecz mogę się mylić.

PS. W trakcie pierwszego dnia użytkowania nowego PC pojawił się błąd (bodajże rozruchu) i nie mogłam juz więcej uruchomić w ogóle systemu. PC trafił z powrotem na morele, mają się nim zająć i sprawdzić. Być może po powrocie z serwisu zacznie działać z TV, jeśli okaże się, że ktoś spartaczyl montaż.

Mimo wszystko jeśli ktoś będzie miał jeszcze jakiś pomysł co do połączenia tych dwóch sprzętów - będę bardzo wdzięczna.

0
  • #10 15 Sie 2015 00:54
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

A podmieniając sprzęty odłączyłeś zasilanie od obydwu sprzętów - czy podłączałeś wszystko "na żywca"...?.

0
  • #11 21 Sie 2015 16:01
    Nihal
    Poziom 4  

Sprzęty były odłączone.

0