Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E36 - Klimatyzacja błąd - kompresor nie startuje

13 Sie 2015 19:33 2916 8

• Poziom 12  
    Witajcie :)

w komputerze w programie INPA wyrzuca mi taki błąd : 16 pulsweitenmoduliertes ausgangssignal schalter klimakompressor - co to jest ? i dlaczego nie chce mi się zapiąć kompresor, wiatrak działa na 1 biegu , na krótko można zapiąć kompresor.

INFO DLA POTOMNYCH NIŻEJ

jezdziłem kilka lat bez klimy bez chłodnicy itd , dzisiaj założyłem wszystko wiatrak się załącza ale nie włącza kompresora, jak podam mu plusa z kabla to rusza, nabiło dosyć spore ciśnienie i rozsadziło jeden z przewodów wychodzących do chłodnicy. Ze strony chłodnicy zeszło ciśnienie bo była dziurka na przewodzie, ze strony kompresora odkręcając przewód również wyleciał czynnik - winowajca zapchany przewód w części gumowej. - przeczyśćcie cały układ klimatyzacji, jeśli przewody macie nie podpięte do chłodnic przed nabiciem czynnika bo w najgorszym wypadku rozsadzi wam chłodnice , nieużywana klimatyzacja nazbiera swoje, rdzę , pył itd i to wszystko siedzi w kompresorze , a o dziwo po 5 latach stójki kompresor działa :) .
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze

• Poziom 12  
    problem w tym, że klimatyzacja niby działa, jak dam jej na krótko prąd to sprężarka się włącza, przyciskiem na panelu włącza sam wentylator. z dme idzie prąd do przekaźnika Ale już go nie wypuszcza w stronę sprężarki wogole. siedzę już nad tym dwa dni i nie wiem co zrobić żeby sprężarka się włączala razem z wentylatorem tak jak powinno być
  • Poziom 34  
    Nawet nie raczyłeś podać wszystkich danych który rok,silnik,klima zwykła?
  • Poziom 43  
    BRAXTONPL napisał:
    jezdziłem kilka lat bez klimy bez chłodnicy itd , dzisiaj założyłem wszystko wiatrak się załącza ale nie włącza kompresora, jak podam mu plusa z kabla to rusza, nabiło dosyć spore ciśnienie i rozsadziło jeden z przewodów wychodzących do chłodnicy.

Kolego wiem że bmw do czegoś zobowiązuje ale ty przeszedłeś poziom fana bmw kilka stopni.

CZemu nie wymieniłeś filtra w prawym nadkolu , czemu nie wypłukałeś ukałdu i nie sprawdziłeś sprężarki czy nie sieje rdzą a na pewno sieje i masz zawór zapchany gów....m.

Proszę cię twój błąd inpy to pikuś.

Robiłem w tym roku e36 , cały układ był do wymiany, w tym ściąganie deski i wymiana kombajnu , po roku rozszczelnienia i jazdy bez filtra pyłkowego.

• Poziom 12  
    cały układ wyczyszczony jest , już jest wszystko drożne, filtr pyłkowy jest nowy, wymieniłem chyba 3 razy od kąd mam samochód, osuszacz jest nowy , czujnik ciśnienia w osuszaczu jest nowy , chłodnica jest nowa tylko przewody są stare, ale są drożne , nie ma żadnego syfu w układzie .

Bazowo samochód E36 Coupe 2.0 94r klimatyzacja manualna po swapie na 2.8 , silnik z E39 i sterownik (dme) z e39 z 97r , coś mi się wydaje, że w e36 klimatyzacja jest sterowana DME , a w e39 jest osobny sterownik do klimatyzacji i dlatego nie zapina sprężarki bo dme nie daje sygnału z przekaźnika na + w sprężarce i trzeba to jakoś obejść bo piny są pozamieniane.

Cytat z innego forum :

"Podziałane - klima chula. Wystarczy połączyć czarno niebieski przewód sterujący przekaźnikiem od sprężarki z czarno szarym przewodem wychodzącym z czujnika ciśnienia na skraplaczu (tylko musi to być sterujący-wychodzący, a nie wchodzący przewód bo jak się podłaczy odwrotnie to może ciśnienie rozwalić układ, a przewody mają takie same kolory). Klima po takim zabiegu chodzi bez problemu, silnik na wolnych obrotach się nie zadusza, sprzęgło kompreosora załącza się dopiero po zapaleniu auta, tak że wszystko w jak najlepszym porzadku. Sprawdzałem też na maszynie do klimy czy ciśnienia nie robi za dużego - rozłącza sprzęgło tak jak powinien."

aczkolwiek ja mam trochę inne kolory kabelków ...
  • Poziom 34  
    Sterownik silnika to MS41, masz zrobione imo off czy przełożony komplet z EWS ?

• Poziom 12  
    przełożony komplet z EWS . Klima zrobiona, podpięty dodatkowy przekaźnik w skrzynkę i działa :)