Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak połączenia=dostępu do Internetu - modem SpeedTouch 536 v6

13 Sie 2015 19:50 804 20
  • Poziom 8  
    Cześć

Mam problem z modemem speedtouch 536 v6. Mam podłączony modem pod kabel telefoniczny i przez ethernet do pc. Chodzi o to że po resecie i skonfigurowaniu nie mam i ternetu. Diody ethernet, dsl i internet świecą ale neta brak. Po sprawdzeniu polaczenia na stronie konfiguracyjnej dsl i internet jest ale nie ma polaczenia ethernet a jest podłaczony i i dioda sie swieci. Ma ktos jakies pomysly co moze byc problemem ?? Bede wdzięczny za każdą wskazówkę.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Skontaktuj się z dostawcą.
  • Poziom 8  
    Poza zresetowaniem łącza nic nie zrobili.

Ps. Dalej nie działa.
  • Pomocny post
    Krzysiek0091 napisał:
    Diody ethernet, dsl i internet świecą ale neta brak

Jak nie ma neta to uruchom cmd.exe, wpisz

ping 8.8.8.8
    ping onet.pl
    tracert -d 8.8.8.8
    ipconfig /all

pokaż wydruki
  • Poziom 8  
    Brak połączenia=dostępu do Internetu - modem SpeedTouch 536 v6 Brak połączenia=dostępu do Internetu - modem SpeedTouch 536 v6 Brak połączenia=dostępu do Internetu - modem SpeedTouch 536 v6 Brak połączenia=dostępu do Internetu - modem SpeedTouch 536 v6

Mam nadzieje, że coś widać.
  • Pomocny post
    jesteś pewny że nie masz w sieci innego routera ? apeka ?

pokaż

ping 192.168.1.254
    arp -a
  • Poziom 8  
    Nie, jest tylko modem. Jak będę przy PC dam screeny.

Edit Brak połączenia=dostępu do Internetu - modem SpeedTouch 536 v6
  • Specjalista Sieci, Internet
    Zaloguj się na router, http://192.168.1.254 i sprawdź czy jest połączenie internetowe.

pokaż konfigurację wan.

Oczywiście kabel USB masz odłączony od routera. tak ?
  • Poziom 8  
    Jesli chodzi ci o to czym podlaczony jest modem do pc to tak tylko przez ethernet. Zalogowalem sie ale ssy dam później.

Dodano po 11 [minuty]:

Brak połączenia=dostępu do Internetu - modem SpeedTouch 536 v6 Brak połączenia=dostępu do Internetu - modem SpeedTouch 536 v6 Brak połączenia=dostępu do Internetu - modem SpeedTouch 536 v6 Brak połączenia=dostępu do Internetu - modem SpeedTouch 536 v6

Dodano po 1 [minuty]:

Nie router tylko modem.

Dodano po 52 [minuty]:

Jakieś pomysły ?? Reset/konfiguracja od nowa/ jakaś zmiana w ustawieniach ??
    Masz router ustawiony w tryb bridge, zatem działa jako modem/switch.
    Albo zmien tryb na "router" albo w komputerze utwórz połączenie szerokopasmowe PPP i w konfiguracji wpisz login/hasło.
  • Poziom 8  
    Po probie konfiguracji na pc wyskoczyl blad 711. I mam jedno pytanie co tutaj zaznaczyc ??Brak połączenia=dostępu do Internetu - modem SpeedTouch 536 v6

Dodano po 4 [minuty]:

Dodam tylko ze to okno konfiguracji modemu w przeglądarce jak by co.
    Zły login lub hasło.
  • Poziom 8  
    Wpisuje to samo co do logowania w konfiguracji modemu w przegladarce.
    Skontaktuj się z dostawca aby ci dali/zresetowani login/hasło PPP.
    albo jeszcze lepiej, niech ci pomogą skonfigurowac router na ponowie.
  • Poziom 8  
    Brak połączenia=dostępu do Internetu - modem SpeedTouch 536 v6
    Ktore z tych ?? Za kazdym razem i obojetnie co wybiore jest nieprawidlowe a wpisalem juz chyba kazda mozliwa kombinacje jaka przyszla mi do glowy. Jak wybiore skonfiguruj nowa siec to napisane jest ze w ciagu 90sek. pojawia sie dostepne urzadzenia lecz nawet po 5 min. nic sie nie pojawia.
    Połacz z internetem..

google windows połączenie szerokopasmowe PPP
  • Poziom 8  
    Jak dam polacz z internetem wyskakuje to Brak połączenia=dostępu do Internetu - modem SpeedTouch 536 v6 mam zrobic nowe ??

Dodano po 53 [sekundy]:

I telefoniczne czy szerokopasmowe PPPoE

Dodano po 2 [minuty]:

Dalem nowe i dzwonilem do netii oni sms mi przyslali z nowa nazwa użytkownika i haslo ktore tez nie dzialaja -.-
    Na kompie nie powinieneś mieć żadnych połączeń szerokopasmowych, usuń wszystkie i ponowne utwórz nowe
  • Poziom 8  
    Mógłbyś prosze napisac mi jak to zrobic ?? Jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o neta.
  • Poziom 8  
    Od ok. 15 min. dioda internet zaczela migac od czasu do czasu. Normalnie migala jak laczylem sie z internetem. Zaraz sprawdzę linka.

Dodano po 57 [minuty]:

Nwm jakim cudem ale windows pobral i zainstalowal sobie aktualizacje a neta dalej nie mam. Nwm jak on to zrobil a co do konfiguracji wg intrukcji zaraz dam ss.

Dodano po 2 [minuty]:

Internet sam sie naprawil a nawet nic nie zrobiłem. Mimo wszystko dzieki za pomoc i poswiecony dla mnie czas.