Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot Jetforce c-tech 50ccm - Kontrolka stop

pablojarocin85 13 Sie 2015 23:52 2373 5
  • #1 13 Sie 2015 23:52
    pablojarocin85
    Poziom 13  

Witam.
    Niedawno kupiłem skuter jetforce c-tech 50ccm do remontu. Wymieniałem wał w nim i poskładałem jak należy.
    Pierwszy problem to odpalanie z rozrusznika, z kopki od razu pali.
    Skuter jest z 2005 roku na gaźniku chłodzony cieczą.
    Drugi problem to kontrolka stop która znajduje się koło wskaźnika temperatury.
    Jak wkładam kluczyk i przekręcam to zapala się ta kontrolka, jak odpalę to na chwile gaśnie i znowu się zapala.
    Nie czy tak ma być czy po prostu jakiś błąd sygnalizuje.
    I z tym odpalaniem to tylko na lewym (tylni hamulec) hamulcu się odpala???
    Miałem kiedyś chińczyka retro i mogłem odpalać i na lewym hamulcu i na prawym.
    Może ma ktoś takiego skutera i by mi napisał czy ta kontrolka STOP funkcjonuje normalnie.
    Albo ma ktoś linka książki serwisowej po polsku.

0 5
  • #2 14 Sie 2015 07:11
    BANANvanDYK
    Poziom 38  

Na początek do wymiany wyłącznik światła stop przedniego hamulca.
    Kontrolka STOP jest związana z układem elektronicznego dozownika oleju. Powinna się świecić gdy silnik nie pracuje, i zgasnąć gdy silnik zostanie uruchomiony. Musiałbym poszukać po serwisówkach jakie mogą być przyczyny zapalania kontrolki.

Więc kontrolka powinna migać gdy obwód pompki oleju jest uszkodzony (przerwany lub zwarty). Jeśli masz moduł z wbudowanym CDI (ACPH) to powinno wystąpić odcięcie obrotów do zakresu obrotów biegu jałowego. W przypadku osobnego CDI nie mam informacji nt. podobnego zachowania.

Nie masz czasem układu ABS?

1
  • #3 14 Sie 2015 12:45
    pablojarocin85
    Poziom 13  

Jakbym miał wersję z ABS to była by gdzieś kontrolka???
    Jak mam sprawdzić czy mam moduł z wbudowanym CDI (ACPH)???
    Albo jak sprawdzić czy pompka oleju jest sprawna???
    Peugeot Jetforce c-tech 50ccm - Kontrolka stop

1
  • #4 18 Sie 2015 14:15
    dera123
    Poziom 5  

jak sprawdzić czy pompka jest sprawna ? ___ -po prostu na zimnym silniku poznasz po zapachu z wydechu czy czuć spalany olej i czy kopci na niebiesko, jeśli nie to albo coś zablokowało dopływ oleju albo sama pompka siadła

1
  • #5 18 Sie 2015 16:43
    BANANvanDYK
    Poziom 38  

Bez jaj z takim sprawdzaniem. To jest elektryczna a nie mechaniczna pompka. I nie sprawdza się na zapach i kolor spalin.
    Rezystancja pompki oleju powinna być podobna jak przy Ditechu, czyli 23.7- 28.9Ω.
    Działanie (pompowanie) pompki sprawdzisz zdejmując wężyk wylotowy z pompki (cienki), zakładając go z powrotem (powstaje wtedy bąbelek powietrza w wężyku) a następnie uruchamiasz silnik lub uruchamiając funkcję odpowietrzania (włączenie zapłonu przy odłączonej pompce, a następnie podłączenie pompki przy włączonym zapłonie). Obserwujesz wówczas taktowanie dozowania oleju do silnika.

0
  • #6 19 Sie 2015 13:02
    pablojarocin85
    Poziom 13  

Przełącznik od hamulca wymieniony wszystko sprawne. Dzięki za pomoc.

0