Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki regulator dobrać ? Panele fotowoltaiczne o mocy 240W Isc 8,78A Voc 37,12V.

cebek 14 Aug 2015 00:29 2577 12
    cebek
    Level 11  
    Wpadły mi w ręce dwa panele fotowoltaiczne o mocy 240W Isc 8,78A Voc 37,12V. Chciałbym je zainstalować na dachu domku i podpiąć do istniejącej instalacji. Nie mam zasilania z sieci i oświetlenie, wi fi, itp mam zrobione z akumulatorów o napięciu 12V Przeglądam portale aukcyjne w poszukiwaniu regulatora i mam mętlik w głowie. Polecicie jakiś dobry regulator który obsłuży te panele??
    prose
    Level 35  
    Dobry by był Tracer 20 albo 30 A MPPT albo PWM większe straty, zależy ile kasy chciał byś wydać.
    cebek
    Level 11  
    Patrzyłem na tracera 2215 ale przy 12 V piszą że można do niego podpiąć tylko 260 W a ja bym chciał 480 W .

Dodano po 1 [godziny] 46 [minuty]:

Znalazłem coś takiego:
    3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens. [retrofood]

sprzedawca napisał że spokojnie ten regulator obsłuży moje solary, ale z drugiej strony znalazłem ten model w poście z ostrzeżeniem przed fałszywymi mppt. Pytanie czy jako zwykły PWM da radę ładować prądem ok 15A ?
    prose
    Level 35  
    Są tracery na większe napięcie ale i koszty terz tracer 42-15RN .

Dodano po 1 [minuty]:

Tego regulatora co podałeś akurat nie znam.
    cebek
    Level 11  
    Nie wiem czy jest sens kupowania regulatora za 700 zł do takiej małej instalacji. Chyba zaryzykuję i kupię ten regulator za 300 zł. Zobaczymy co będzie wart. Jeśli tylko obetnie napięcie bez większych strat na prądzie to i tak nie będzie źle.
  • Helpful post
    prose
    Level 35  
    Ja mam zwykły PWM i panele 36 V i nie jest tak źle z ładowaniem.
    cebek
    Level 11  
    A jaki masz regulator ?? Jakie masz natężenie prądu w pełnym słońcu??
    prose
    Level 35  
    ja mam regulator . Jaki regulator dobrać ? Panele fotowoltaiczne o mocy 240W Isc 8,78A Voc 37,12V.
    Natężenie mam około 17 A. 2 panele 235 W.

Dodano po 44 [sekundy]:

Tylko zmieniłem mosfety na silniejsze.
    mir3k.26
    Level 2  
    "prose" mógłbyś pokazać jak przerobiłeś ten regulator?
    cebek
    Level 11  
    A takie pytanie jeszcze mam. Jeśli panel ma większe napięcie to będzie lepiej działał przy gorszym oświetleniu?
    prose
    Level 35  
    mir3k.26 wrote:
    "prose" mógłbyś pokazać jak przerobiłeś ten regulator?
    W miejsce orginalnych wstawiłem mocniejsze irf mosfety i zamontowałem na zewnątrz pod większy radiator.
    prose
    Level 35  
    Moc regulatora różni się tylko mosfetami a płacisz słono.
    cebek
    Level 11  
    Znajomy dał mi dobrą cenę na regulator mppt firmy CNBOU 20 A. Działa wszystko bardzo dobrze. Temat do zamknięcia :P