Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniden 780 XLT - Nie przeszkuje jednego banku z trunkingiem

krajesiak 14 Sie 2015 07:14 909 0
    krajesiak
    Poziom 11  
    Witam,

Koledzy jestem początkującym użytkownikiem skanera 780 XLT i musiałem coś zmienić w ustawieniach bo przestało mi wyszukiwać korespondencję z jednego z banków z trunkingiem EDACS. Przestudiowałem instrukcję, przewertowałem i porównałem ustawienia innych banków do tego felernego i wszystko wydaje się takie samo.

Co dziwnego zauważyłem. Jeśli skanuje pozostałe działające banki to u góry wyświetla się SEARCH i na dole widać nazwę własną banku np. Pierwszy, Trzeci, Czwarty a skanując drugi bank napis SEARCH zmienia się u góry na chwilkę na SCAN, a na dole zamiast nazwy własnej banku "Drugi" pojawia się SCANNING.

Śmigałem ręcznie po częstotliwościach tego drugiego banku i słychać na nich rozmowy, więc na pewno coś tam się dzieje lecz skaner nie zatrzymuje skanowania na tym właśnie banku. Co lepsze do wczoraj to działało ale uczę się jego obsługi i pewnie coś namieszałem :/ Czy dodając częstotliwości dla trunkingu, gdzieś w tym skanerze podaje się ich LCN?

I jeszcze inne pytanie nie dotyczące powyższego. Czy w EDACS na Okęciu modulacja to FM czy powinna być ustawiona na NFM?