Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPKO- kolejny SPY - Uwaga kolejny niebezpieczny spam NIE OTWIERAĆ.

Novile 14 Sie 2015 11:37 873 3
  • #1 14 Sie 2015 11:37
    Novile
    Poziom 32  

Witam.
    Po raz kolejny ostrzegam przed mailami wysyłanymi przez niby PKO BP i kłamiącymi o blokadzie konta w iPKO.
    Oto jak wygląda taki maila

NIE OTWERAĆ POD ŻADNYM POZOREM TEGO ODNOŚNIKA NIBY DO STRONY iPKO!!!

Oto co PRAWDZIWY BANK pisze o tym
    http://www.pkobp.pl/aktualnosci/ogolnokrajowe/falszywe-komunikaty-nie-otwieraj-zalacznikow/

Cyt:

"Ostrzegamy, że są rozsyłane fałszywe wiadomości e-mail, w których hakerzy podszywają się pod Bank i - pod pretekstem konieczności odblokowania zablokowanego dostępu do konta iPKO lub odczytania wiadomości przesłanej przez Bank - proszą o kliknięcie w link przekierowujący do fałszywej strony Banku z prośbą o zalogowanie. Zachowaj ostrożność!

Przypominamy, że PKO Bank Polski nie jest autorem tych wiadomości, e-maile rozsyłane są przez osoby podszywające się pod Bank. Prosimy o zachowanie ostrożności i ograniczonego zaufania w stosunku do e-maili, w których znajduje się prośba o skorzystanie z umieszczonego w nich linku. Ostrzegamy, że zawsze są to fałszywe e-maile, mające na celu nie tylko wyłudzenie od odbiorcy danych osobowych lub danych karty, ale także zainstalowanie na jego komputerze lub w telefonie potencjalnie szkodliwych programów podglądających i śledzących jego działania.

Prosimy nie odpowiadać na tego typu e-maile, nie korzystać z podanego linku i nie udostępniać danych osobowych, loginu i haseł do konta, kodów jednorazowych, numeru telefonu komórkowego, danych dotyczących karty płatniczej. Te dane są do wyłącznej wiadomości klientów.

I właśnie dostałem drugi taki mail oto zrzut

Ja wiem że to syf, nie podałem nigdy maila temu bankowi.Zatem niemożliwe jest aby mi maile wysyłał.Za to otrzymuję często takie maile to niby od Poczty Polskiej itp. Raz się dałem nabrać i bardzo potem żałowałem. :(

Zobaczcie na adresy nadawcze w obu przypadkach inne:
    1. debjjmk47363@cellularphoneplus.com
    2.apblom@roemen.lu

Od razu widać że nadawcą NIE jest PKO BP! :))

P.S. Od rana dziś dostałem 8 takich maili już, za kaŻdym razem jest inny adres nadawcy i nie można odpowiedzieć na nie.Próboiwałem nawet po angielsku odpowiedź wysłałem( dwa wyrazy F--Y--) ale nie dochodzą.Zatem uważajcie koledzy.

2 3
  • #3 15 Sie 2015 21:20
    helmud7543
    Poziom 42  

Potrafią przysyłać nawet kilka podobnych rocznie na służbowe konto...

0
  • #4 24 Lip 2017 15:20
    Novile
    Poziom 32  

Temat do zamknięcia.

0