Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y550 + karta WIFI AC

14 Sie 2015 12:33 942 2
  • Poziom 1  
    Witajcie. W ostatnim czasie mocno upgradowałem swojego ukochanego laptopa Lenovo Y550p z i7. Wymieniłem mu dysk na SSD 250GB, dołożyłem ramu do 8GB, wysmarowałem, rozebrałem, zmieniłem obudowę, wymieniłem baterię na znacznie większą. Ogólnie obecnie maszyna do zabijania, działa tak jak zawsze powinna. Idąc za ciosem kupiłem My Clouda 2TB od WD + nowy router ADSL TP-LINK Archer D5. Liczyłem na fajne transfery po WIFI "n" do dysku WD. Po kablu mam normalnie 90MB+, po WIFI 8-14MB. Rewelacji nie ma. Router obsługuje standard AC i dostałem cynk że wymiana karty sieciowej w laptopie jest możliwa. I tu dopiero zaczyna się moje pytanie: jaką konkretnie kartę wsadzić w standardzie AC żeby mi to nie wybuchło? Na OLX znalazłem taki model: Intel® Dual Band Wireless-AC 3160
    za nieduże pieniądze jednak on obsługuje bluetooth i boje się że to może powodować jakieś problemy. Chciałbym prosić o Waszą opinię jak wykonać taki upgrade.
  • Switche POE
  • Poziom 11  
    Witaj.
    Możesz napisać, jak poradziłeś sobie z wymianą karty ?? W lenowo jest blokada w bios, która blokuje możliwość wymiany karty sieciowej. Jaki bios wgrałeś, aby karta ruszyła ?
    Pozdrawiam
  • Switche POE
  • Poziom 12  
    Większość kart obsługuje bluetooth. Musisz kupić kartę, która będzie kompatybilna z twoim BIOS'em. Gdyby nie działała możesz odpalić ubuntu - tam zawsze zadziała - na podstawie tego będziesz wiedział, że nie ma jej na białej liście Twojego BIOSU. Są w takim przypadku trzy opcje. Jeśli pracujesz na linux'ie - brak problemów. Jeśli jest to WIN - zmiana BIOSU na kompatybilny (biała lista). Trzecia opcja - zabezpieczenie jednego z pinów karty WiFi. Jeśli chodzi o kompatybilność - największe prawdopodobieństwo powodzenia będzie gdy zakupisz jakiegoś Atheros'a ;)