Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica ZIS1450 - programator upalone elementy

agmuz 14 Sie 2015 12:35 1134 7
  • #1 14 Sie 2015 12:35
    agmuz
    Poziom 11  

Prosze o pomoc w określeniu parametrów kondensatora z programatora zmywarki ZIS 1450
    Amica ZIS1450 - programator upalone elementy Amica ZIS1450 - programator upalone elementy Amica ZIS1450 - programator upalone elementy
    ... MKT X2 275V

• Pomocny post
    #2 14 Sie 2015 13:22
    Karlheinz
    Poziom 20  

.1µF / 275V

• #3 14 Sie 2015 17:12
    agmuz
    Poziom 11  

ok dzięki, założony nowy MKT 1mF i nowy VR1, zmywarka raz zaskoczyła z grzaniem ale teraz międli na zimno wkoło, po kilku piknięciach zaskoczyła - chyba powinienem wymienić też MKP jak pisali to już poprzednicy..

• #4 15 Sie 2015 12:00
    agmuz
    Poziom 11  

przekopałem cały net nie znalazłem tego drugiego kondensatorka co należy wymienić: zalecają MKP 1.5 uF 275V AC, w oryginalnym programatorze jest pojemność 1 uF a taki już można dostać - pytanie może ktoś ma taki 1.5uF albo wie kto ma?

• #5 19 Lis 2015 17:17
    Martes
    Poziom 12  

Witam szanownych internautów. Odświeżam wątek mam podobny problem. To znaczy nie działa mi zmywarka jak w tytule wątku. Po włączeniu włącznikiem sieciowym świecą się dwie kolejne diody po lewej stronie przełącznika programów oraz dioda LED po prawej stronie włącznika. Nie można wybrać programu.

Rozmontowałem drzwi zmywarki i wymontowałem panel sterowania. Moduł - płytka wydaje się być sprawny. Nie ma żadnych nadpaleń, a luty są poprawne. Kondensatory wyglądają na dobre. Natomiast włącznik sieciowy ma wyraźne nadpalenia, a okolice wsuwek i ich izolacja jest nadpalona. Krótko mówiąc włącznik się smażył przed awarią. Włącznik już zamówiłem w serwisie. Sprawdziłem również pompę odpływową i okazała się sprawna.

Szanowni forumowicze podpowiedzcie co może być przyczyną awarii.

• #6 19 Lis 2015 19:06
    skryn
    Admin grupy AGD

Martes napisał:
    Po włączeniu włącznikiem sieciowym świecą się dwie kolejne diody po lewej stronie przełącznika programów oraz dioda LED po prawej stronie włącznika . Nie można wybrać programu . (...) Szanowni forumowicze podpowiedzcie co może być przyczyną awarii .

Przyczyną niedomagania maszyny jest pewien element w obwodzie zasilania modułu (na druku modułu sterującego). Było czytać wcześniejsze posty w tym wątku.

Włącznik sieciowy się smażył, smaży i smażył się będzie. To zły trop i wtopiona kasa na niepotrzebnie wymieniony element.

• #7 12 Gru 2016 15:26
    czarny-gda
    Poziom 9  

Odświeżę temat dzisiaj zmywarka wywaliła bezpieczniki. Po rozkręceniu ukazał się widok jak na zdjęciach. Pytanie ma ktoś schemat bo zwarcie spowodowało upalenie ścieżek mam podejrzenie, że to grzałka, ale może się mylę. Gdzie idą przewody z upalonych styków.
    Amica ZIS1450 - programator upalone elementy Amica ZIS1450 - programator upalone elementy Amica ZIS1450 - programator upalone elementy Amica ZIS1450 - programator upalone elementy

• #8 06 Cze 2017 20:39
    agmuz
    Poziom 11  

witam
    Moja Amica wydaje takie strzały z pod spodu po prawej stronie jak na filmie , woda się napełnia i wypompowuje , pojemnik z solą i misę czyściłem system jest drożny, rurka do hydrostatu czysta po dalszej obserwacji: ramiona nie kręcą sie więc pompa myjąca nie pracuje a ten stukot to gotujaca się woda wewnątrz - do wymiany pompa czy może sam kondensator rozruchowy ?

Silnik wyjęty ze zmywarki - buczy nie kręci - kondensator czy padluch silnik?

Link

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo