Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EOB68200X - po nagrzaniu nie działa wyświetlacz

Kluska81 14 Sie 2015 13:51 1194 4
  • #1 14 Sie 2015 13:51
    Kluska81
    Poziom 9  

Witam

mam taki problem, nie wiem jak się stało, piekarnik (Electrolux EOB68200X PNC 944 182 859 01) zalał się wodą, po zalaniu został wyciągnięty z zabudowy celem oględzin zalania, woda była jedynie na obudowie, po zdjęciu osłon, na elektronice nie było widać oznak zalania.

po pewnym czasie zauważyłem że wyświetlacz przestaje być czytelny po nagrzaniu się piekarnika, czyli po zalaniu woda gdzieś sie dostała do elektroniki. Poszukałem trochę w internecie, natknąłem się na sklep Elektrolux'a, poszukałem i znalazłem wyświetlacz w cenie ok 500 zł.

teraz moje, pytanie, czy naprawa wyświetlacza to jedynie wymiana całego układu, czy jest duża szansa że padł jakiś scalak/element na płytce. Wiem że nikt tu nie jest wróżbitą ani nie ma szklanej kuli, ale z doświadczenia macie już jakąś wiedzę i potraficie powiedzieć czy tak uszkodzony wyświetlacz jest możliwy do uratowania lub że trzeba wymienić cały wyświetlacz

--
    Pozdrawiam
    Krzysiek

0 4
  • Semicon
  • Pomocny post
    #2 15 Sie 2015 11:02
    peter falk
    Specjalista AGD

Kluska81 napisał:
    jest możliwy do uratowania

Raczej nie. Bez dawców organów nic nie zrobisz.
    Kluska81 napisał:
    przestaje być czytelny

Na czym to polega?

2
  • Semicon
  • #3 15 Sie 2015 12:55
    Kluska81
    Poziom 9  

peter falk napisał:
    Raczej nie. Bez dawców organów nic nie zrobisz.

sam i tak nic nie zrobię, chciałem się dowiedzieć czy muszę szykować 500 zł + robocizna + ewentualne koszty innych elementów uszkodzonych

peter falk napisał:
    Na czym to polega?

jak piekarnik jest zimny na wyświetlaczu widać menu, po nagrzaniu „ginie” kontrast, coś w tym stylu

0
  • #4 12 Sty 2016 18:36
    kmax78
    Poziom 8  

Czy udało się coś naprawić bo mam ten sam problem.

0
  • #5 14 Sty 2016 17:13
    Kluska81
    Poziom 9  

witam

kiedyś jak się nudziłem zdemontowałem piekarnik z szafki, odkręciłem górną osłonę, odkręciłem całą maskownicę z ekranem ciekłokrystalicznym, zdemontowałem płytkę z ekranem.
    po zmontowaniu ponownym wszystkiego, wyświetlacz działa lepiej, nie wiem czy to przez to że wszystkie złącza „przeczyściły” się przez ponowne wpięcie przewodów/wiązek.
    teraz wyświetlacz traci „kontrast” dopiero po ok 4 godzinach pieczenia, ale nadal jest możliwość odczytania.

0