Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C5 X7 2008 - Brak wycieraczek - skrzynka z bezpiecznikami?

14 Sie 2015 14:51 3330 5
  • Poziom 18  
    Mam bardzo pilna prośbę o pomoc.
    Otóż przestały pracować wycieraczki. Citroen stwierdził, ze to silnik, który kupiłem i dalej nic. Wzięli auto znów i po dwóch godzinach rozłożyli ręce.
    Błędów brak
    Comm2000 się komunikuje
    BSI i skrzynka z bezpiecznikami tez się komunikują.
    Wiązka od skrzynki do wycieraczek sprawdzona i sprawna.
    Tester nie pozwala na test aktuatora (wymuszenie włączenia wycieraczki), wyrzucając informacje, ze nie może wykonać testu.
    Oczywiście bezpieczniki sprawdzone.

Niestety za 3 godziny jadę w daleka podroż wiec oni nie mogą więcej pracy wykonać. W trakcie rozmowy ustaliliśmy, ze kolejny krok to sprawdzenie wiązki miedzy skrzynka bezpieczników a BSI, a potem wymiana skrzynki (inaczej jeżeli jest zwarcie to uszkodzi się kolejna skrzynka).
    Wiem, ze były wadliwe skrzynki które pękały i ja podejrzewam, ale nie chce w ciemno jej wymieniać (tym bardziej, ze trzeba programować).
    Czy ktoś miał może podobny problem?
  • Poziom 43  
    BSM pod maską ci padł raczej.
  • Poziom 18  
    Właśnie podejrzewam skrzynkę bezpieczników (zapomniałem, ze to się nazywa BSM).
    Ponoć pękają.
    Boje się jechać bo nie wiem czy czasami nie stanie silnik jak dalej się to zepsuje (pęknie)
  • Poziom 18  
    Po wizycie w ASO Citroena w Polsce i 2 godzinach diagnostyki nic nie znaleźli chociaż byli o tyle lepsi, ze stwierdzili, ze nie ma komunikacji z silnikami wiec pewnie oba są uszkodzone. Znalazłem w końcu czas i sam się wziąłem. Po zmianie silnika prawego na nowy nie ma różnicy, a to ten był zdiagnozowany jako uszkodzony. Otworzyłem lewy i tragedia. Kompletnie skorodowany układ. Znalazłem taki sam numer na Allegro używany z anglika i ożył.
    BSM jak na razie działa, wiec nie musiałem tego kupować.
    Od dawna miałem złe zdanie o ASO i niestety utwierdziłem się w swojej opinii. Jak coś to wykracza poza diagnozę testera to się gubią. Najdziwniejsze, ze w obu ASO ludzie elektrycznie byli obeznani i przewody dość szybko sprawdzili wiec dziwi, ze nikt nie potrafił dojść ze to drugi silnik, albo go otworzyli.
  • Poziom 34  
    Fachowcy pojechali za Tobą do UK w kraju w serwisach zostały sierotki.