Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 1,8 ADR - Metaliczny dźwięk tłumika

14 Sie 2015 15:27 849 7
  • Poziom 9  
    Witam, rok temu w moim passacie, zrobiła się dziura w katalizatorze. Pojechałem do speców od tłumików i wspawali mi w miejsce kata strumienicę, od tego czasu tłumik, chyba końcowy strasznie brzęczy to jest taki metaliczny dźwięk na wyższych obrotach. Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś miał już taką sytuację i czy jakoś jej zaradził?
  • Poziom 9  
    Miałem kiedyś tak po wyjęciu całego tłumika :D
    wjedz na kanał albo podnieś na podnosniku i zobacz może osłona od katalizatora przy wyższych obrotach stuka i dlatego Ci sie tak wydaje :D albo któraś z osłon tych od temperatury ale to raczej na wolnych by chałasowało ale zaczyna się od prostych rzeczy :)
  • Poziom 39  
    Katalizator był cały? Jak skontrolujesz ekrany cieplne i resztę, to szukaj kawałków katalizatora w tłumiku.
  • Poziom 9  
    Osłony już sprawdzałem i wszystkie są przymocowane do podwozia. Katalizator był dziurawy i cały środek urwał się i latał w środku. A tych kawałków które by mogły zostać nie wydmuchałby czasem?
  • Poziom 39  
    Niby jak? Zobacz jak zbudowane są tłumiki.
  • Poziom 9  
    resztki mogą sie znajdować w całym wydechu w środkowym i końcowym jak dobrze nie było wystukane :)
  • Poziom 9  
    Będę musiał to sprawdzić w najbliższych dniach. Myślałem że może to przez strumienicę jakiś rezonans albo coś...
  • Poziom 9  
    No i po kłopocie. Pojechałem do innych tłumikarzy i wspawali mi strumienicę, ale wypełnioną w środku a ta moja była pusta i teraz, ładne wydaje dźwięki na każdych obrotach ;D