Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

passat b5 1.6 alz - brak mocy, przerywa na wyższych obrotach

łysoju 14 Aug 2015 18:00 3789 5
    łysoju
    Level 2  
    Witam. Posiadam passata z 2002r 1.6 z lpg sekwencja. Problem pojawił się po przejechaniu jednorazowo okolo 1000km. Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu zaczął przerywać przy stałej prędkości. Silnik jakby gasł na ułamek sekundy. Wymienilem cewke, przewody i świeczki. EGR wyjęty wyczyszczony.przepustnica wyczyszczona i zrobiona adaptacja. Objawy nasilaja sie gdy jest wyższa temeratura/dłuższej jeździe. Na benzynie odczuwalny jestt/jedynie brak mocy na lpg wszystkie objawy. Komputer pokazywal wypadanie zapłonow na benzynie na 1 i 3 cylindrze na lpg na 2 i 4. Wtryski od benzyny podmieniane i bez zmian, wtryskiwacze gazu podmieniane na nowe i tez bez zmiany. Ostatnio zaczął przerywać równiez przy przyśpieszaniu. Nie za kazdym razem i np na kazdym przelozeniu przy 4000obrotow, drugiego dnia np przy 3000. Prosze o pomoc, mechanicy nic nie potrafia pomoc i ganiaja do gazownikow, a gazownicy do mechaników. Z góry dziękuję za pomoc :-)
    bbbno1
    Level 10  
    Ja mam tak ze swoim volvo. Komputer zgłasza wypadanie zapłonu na drugim cylindrze ale mechanicy twierdzą że to nie zapłon a sonda lambda, w co z kolei ciężko mi uwierzyć. To że świeci się lampka z sondą lambda na desce rzadko oznacza uszkodzenie samej sondy, najpierw są wtryski, cewki, świece, lewe powietrze, przepustnica itp, a dopiero na koniec być może sama sonda. U Ciebie nie zaświeca się lambda? Lampka jest sprawna? Może ktoś ją wymontował? Może właśnie u Ciebie powoduje to sonda?

U mnie też pojawia się przerywanie ale dokładnie przy 70km/h, tylko na czwartym biegu (automat).
    łysoju
    Level 2  
    Sonda jest w porzadku. Poza tym u mnie nie ma lampki od sondy. Jest check. Pojawil sie dzis komunikat o nieprawidlowosciach we wtornym obiegu powietrza czy jakos tak.
    GunHead
    Level 1  
    Witam. Mi też takie coś się przytrafiło w audi a4 b6 1.6 ALZ. Najpierw silnik się zadławił, wcisnąłem sprzęgło, obroty spadły i po sekundzie wróciły do normalnego poziomu. Gdy jechałem dalej zauważyłem że samochód jest mułowaty, wolno wchodzi na obroty i jest słaby. Na wyższych obrotach czuć jakby iskra przerywała. Jechałem tak 100 kilometrów autostradą, spalanie było niskie ale ciężko było pojechać więcej niż 120 km/h. Po zatrzymaniu ciężko dpalał. Co go zabolało, że tak przysiadł nagle z obrotami i teraz taki słaby?

Dodano po 2 [minuty]:

Zapomniałem dodać, że nie pojawił się żaden błąd. Żadnego wypadania zapłonu, nic.
    witekkkkk
    Level 1  
    podpinam sie passat 2001 alz 1.6 alz ...na kompie wywalilo jakies beldy po skasowaniu 50 km normalnie a potem gasnie trzeba poczekac troche i odpala
    Koolees
    Level 2  
    Z tymi silnikami jest taki problem że się szybko przegrzewają z powodu aluminiowego bloku.W Niemczech większość tych silników leży już pod płotami,które wykupując Polacy za parę ojro a w kraju sprzedają jako sprawne z przebiegiem 137 tys km,standard.