Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dzielenie danych na kilka arkuszy według daty

rybisznurek 14 Sie 2015 20:59 501 3
  • #1 14 Sie 2015 20:59
    rybisznurek
    Poziom 2  

Witam,
    Chciałbym prosić o pomoc w stworzeniu makra dzielącego dane z jednego dużego arkusza na kilka według daty w pierwszej kolumnie.
    Makro po uruchomieniu powinno przenosić dane (całe wiersze) do kolejno tworzonych nowych arkuszy w zależności od miesiąca (najlepiej nadając im nazwę miesiąca).
    Następnie sortowało dane w każdym arkuszu według popularności zmiennej w kolumnie B, tak żeby te wiersze gdzie znajduje się najpopularniejsza wartość w tej kolumnie były na początku a te z pojedynczymi wartościami na końcu

Samemu niestety bardzo niewiele wiem o VBA i byłbym wdzięczny za pomoc która znacznie ułatwiłaby mi codzienną pracę

0 3
  • Pomocny post
    #2 15 Sie 2015 12:40
    marcinj12
    Poziom 40  

Jeśli dobrze zrozumiałem opis, to coś takiego powinno spełnić te założenia:

Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
    Dodatkowo dodałem proste sprawdzanie poprawności - daty i istniejące już nazwy arkuszy - przed uruchomieniem właściwej części makra.

1
  • #3 15 Sie 2015 17:16
    rybisznurek
    Poziom 2  

Dzięki dzielenie działa dokładnie tak jak chciałem i to już znacznie ułatwi mi sprawę :)

co do drugiej części to użyłem nienajlepszego określenia, chodziło o sortowanie po ilości powtórzeń zawartości komórki w kolumnie B (przy czym to nie będą liczby a ciągi znaków)
    przykładowo:
    a
    b
    b
    c
    d
    d
    d
    d
    zmnienialo na:
    d
    d
    d
    d
    b
    b
    a
    c

Jak teraz o tym pomyślałem to makro mogłoby zliczać powtórzenia w kolumnie B i dodawać kolumnę która zawierałaby ilość powtórzeń zawartości z danej komórki w całej kolumnie B dla każdego wiersza i potem po prostu sortować malejąco po tej kolumnie. (ta dodatkowa kolumna z ilością powtórzeń mogłaby mi się później jeszcze przydać do daleszej pracy z danymi)

Mam nadzieję że teraz jest jaśniej. Przepraszam za problem i jeszcze raz bardzo dziękuję bo samo dzielenie już bardzo pomaga :)

0