Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SKUTER-JMSTAR / SG / 4t - brak energii, nie pali ze startera, brak świateł

Loghaha 14 Sie 2015 22:04 1029 4
  • #1 14 Sie 2015 22:04
    Loghaha
    Poziom 4  

Witam
    Posiadam skuter-chińczyka- który przez ostatni rok nie był odpalany. Kwestie mechaniczne aby go uruchomić udało mi się zrobić a elektryka w nim nie działa...
    To znaczy nie pali ze startera- nawet nie kręci rozrusznikiem a zamontowałem nowy ( z kopniaka bez problemu), brak świateł, klaksonu, kierunków, stopu, jedynie pozycyjne się świecą z przodu. Opisany problem jest gdy skuter jest zgaszony, gdy się go uruchomi to działają światła drogowe(długie), lampa tynia też działa( tzn stop i światła się świecą), klakson jakiś dźwięk wydaje ale słabo, natomiast dalej nie ma kierunków, świateł mijania(tych zwykłych co trzeba cały czas jeździć) i prędkościomierz też nie działa a mam zwykły ze wskazówką (nie cyfrowy). Tu nasuwa się moje pytanie- Co może być tego przyczyną oraz jak to naprawić?
    Proszę o dokładne wyjaśnienie bo z elektroniki to ja noga jestem. Mechaniczne sprawy to dam rade ale z tego nie ;p

Z góry wszystkim DZIEKUJE ;D

0 4
  • #2 16 Sie 2015 22:01
    KAPI35
    Poziom 11  

Co do prędkościomierza, to on jest na linkę, która idzie do przedniego koła, jeśli jest przetarta, uszkodzona lub jej nie ma, to prędkościomierz nie będzie działał, a co do kierunków, czy masz w tym skuterze akumulator, jeśli masz, to czy jest rozładowany? bo przy moim skuterze było tak, że jak nie było aku, to nie było kierunków ani klaksonu, więc moim zdaniem to wina akumulatora, pozdrawiam :)

0
  • #3 17 Sie 2015 00:20
    Loghaha
    Poziom 4  

pożyczyłem akumulator od kolegi ze skutera(u niego działający) i żadnych rezultatów, dalej tak samo

0
  • #4 17 Sie 2015 06:20
    KAPI35
    Poziom 11  

No to nie wiem, jaka może być przyczyna

1
  • #5 17 Sie 2015 18:45
    Staszek49
    Poziom 34  

Kolego sprawdź "masę" pojazdu (kabel zielony pomiędzy akumulatorem i silnikiem, styki muszą być bez śladów korozji) i kabelki przy stacyjce oraz bezpiecznik (bezpieczniki), który znajduje się w pobliżu akumulatora. Ponadto ustal, czy w poz. I stacyjki, po naciśnięciu "klamki" i przycisku "start" klika przekaźnik rozrusznika. W przypadku negatywnym szukaj usterki w połączeniach od akumulatora poprzez bezpiecznik do stacyjki, a następnie do przekaźnika rozrusznika.
    Postaraj się o schemat instalacji i miernik, co ułatwi Ci usunięcie usterki.

1
  Szukaj w 5mln produktów