Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Carisma GDI 1.8 - Pompa wysokiego ciśnienie, niskie ciśnienie, szarpie

dominik1996r 14 Aug 2015 23:12 2277 2
    dominik1996r
    Level 18  
    Witam. Auto z 98 roku, przed liftem wersja, silnik 1800 GDI. Była czyszczona przepustnica. Carisma już jakiś czas wariuje. Na początku pokazywała kilka błędów, jednym z nich był jakiś czujnik, już dokładnie nie pamiętam jaki. Był w okolicy za 10zł, kupiłem, wymieniłem. Błędy zniknęły. Został tylko ten z pompą wysokiego ciśnienia. Ten tłoczek przycierałem bardzo drobnym papierem. Niestety bez efektów. Obroty z niej co prawda falują ale dzisiaj postanowiłem po odpaleniu zmierzyć napięcie. Wyniosło około 3,2V i spadło do 0,74V, zawsze tyle samo. Wkręcanie i wykręcanie nic nie pomaga. Auto na komputerze pokazuje bardzo duże spalanie, przymula, nie wkręca się na obroty. Czasem nie może się zebrać, jak chce się ruszyć po prostu nie wkręci się. Pomoże często dodawanie ciągle gazu, a zawsze pomaga zgaszenie silnika i ponowne uruchomienie. Miał ktoś taki problem? Filterków w pompie odkąd kupiona została carisma nie było.
    Zastanawiam się nad kupieniem złącza obd2, na serwisie znanym nam wszystkim można kupić za 20zł na bluetooth, opłaca się? Czy lepiej na kablu, czy lepiej sobie darowac?
    Stanisław Chwalisz
    Level 34  
    Tester pokaże nam błędy i będziemy wiedzieli z czym walczyć, żeby auto znów
    jeździło normalnie. Kabelki sobie daruj.
    dominik1996r
    Level 18  
    Czyli kupić ten na bluetooth? A jest jakiś dobry program? Czy zwykłe złącze OBDII za 20zł będzie się nadawało? Bo różna rozbieżność cenowa jest...
    Czytałem, że w tym aucie obdII nie będzie działało, czy to prawda?