Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SCANIA R420 - Brak Dźwięku Przy włączeniu migacza.

alben 15 Sie 2015 08:54 1035 8
  • #1 15 Sie 2015 08:54
    alben
    Poziom 1  

Witam Serdecznie.

Posiadam SCANIE R420LA4X2MNA , jest to ciągnik siodłowy z 2006r , zauważyłem ostatnio pewną anomalie. W momencie kiedy włączam migacz, nie słychać, tego charakterystycznego pikania. Pytanie , jakim tropem iść. Nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się, że może to być uszkodzenie ICL . Chciałbym zapytać się o możliwe diagnozy i w jaki sposób można by to rozwiązać, no i oczywiście jakim kosztem. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

0 8
  • #2 15 Sie 2015 10:06
    arturavs
    Poziom 39  

A inne dźwięki wydaje? Dwa razy mi się zdarzyło, że głośnik w liczniku padł.

0
  • #3 15 Sie 2015 14:33
    miler80
    Poziom 34  

SDP3, ICL, odczyt błędów, sprawdzenie wewnętrznego głośnika. Spotkałem problemy takie że prócz samej usterki głośniczka ktoś odcinał jego nóżki żeby nie wydawał denerwującego gonga.

0
  • #4 15 Sie 2015 15:22
    szaman108
    Poziom 29  

Wejdz w ustawienia w liczniku i zrób test,sprawdzisz w ten sposób silniki krokowe wskazników zegarowych,kolory na wyświetlaczu i głośnik.To jest częsty problem tych wyświetlaczy(w domu mam leżeć 5 sztuk z uszkodzonymi tylko głośnikami nowego typu)Scania poprawiła oprogramowanie do liczników,które ma wyeliminować uszkodzenie głośnika w przyszłości w tym celu trzeba zrobić aktualizacje w serwisie scanii.

0
  • #5 15 Sie 2015 18:30
    miler80
    Poziom 34  

Szaman, wymieniasz całe zegary na nowe z usterką głośniczka? :-)

0
  • #6 15 Sie 2015 18:59
    szaman108
    Poziom 29  

Oczywiście że tak...w końcu to autoryzowany serwis scanii a liczniki do sprzedania mam jak ktoś potrzebuje.

0
  • #7 16 Sie 2015 11:05
    arturavs
    Poziom 39  

A co mówisz dla klienta? Głośnik max. 100 zł, a licznik? Ile k. zł?

Nie sztuką jest wymienić na nowe, sztuką jest naprawić uszkodzone.

0
  • #8 16 Sie 2015 13:57
    szaman108
    Poziom 29  

Ja pracuje w serwisie więc sprawy czy to padnie głośnik czy silniczek krokowy mnie nie interesują,zgłaszam do biura i oni rozmawiają z klientem co dalej.Na obecną chwilę proponują zakup oczywiście u siebie używanego licznika cena od 400 do 500euro lub nowego coś około 1400euro.A gdyby gościu zagadał do mnie osobiście aby naprawić to jakoś poza serwisem no to możemy wymieniać podzespoły :D

A poza tematem co powiecie na wymianę całego pompowtrysku PDE gdzie do wymiany jest tylko cewka(dostępna jako część w serwisie) a wywalana jest cała pompka.

1
  • #9 16 Sie 2015 15:40
    miler80
    Poziom 34  

szaman108 napisał:
    co powiecie na wymianę całego pompowtrysku PDE gdzie do wymiany jest tylko cewka(dostępna jako część w serwisie) a wywalana jest cała pompka.

ASO musi się utrzymać dzięki takim praktykom, jest cała masa części bardzo drogich które ASO wciska klientowi a naprawa ich czasem jest banalna i zajmuje chwilę. A z drugiej strony sama jakość produktu jakim jest auto Scania spadła po każdej serii i to znacznie, a ceny części są wielokrotnie wyższe od częsci konkurencyjnych koncernów.

----
    Wydzielono z tematu: SCANIA R420 - Brak Dźwięku Przy włączeniu migacza.
    przez ANUBIS dnia 16 Sie 2015 20:09

0