Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przesiadka na system 64 bitowy

15 Aug 2015 09:20 1848 34
    User removed account
    Level 1  
    Ricoh_220

Level 37  
    Zastanów się dobrze, osobiście byłem wielkim przeciwnikiem Windows 7, jednak na dziś dzień nie wróciłbym do Windows XP. Jak masz wolny jakiś dysk dla testu zainstaluj system i wtedy może zmienisz zdanie.
    Pozdrawiam.
    User removed account
    Level 1  
    bolekis
    Level 35  
    Myślałeś o nowszym systemie z wirtualizacją do starych gier (szczególnie tych z dosboxa)?
    Możesz sobie nawet czystego DOS-a uruchomić. Ja proponuję instalację systemu 64-bitowego zalecanego do najnowszych gier z Twojej listy i uruchamianie starszych gier w systemie wirtualnym. Inne programy nie powinny stanowić problemu. W ten sposób uruchomisz wszystko na czym Ci zależy a jak zechcesz pograć w nowe gry to system nie będzie Cię ograniczał.
    Dokładnie nie sprawdzałem ale chyba część z Twojej listy wykorzystuje już DX10, pod XP masz co najwyżej DX9c.
    User removed account
    Level 1  
    Dra98
    Moderator of Computers service
    kaseciak22 wrote:
    Bo słyszałem że z XP 64 bit są jakieś problemy podobno.

Tak, są problemy dlatego ten system nie odniósł sukcesu.
    Pierwszym i nie ostatnim z którym przyjdzie się zmierzyć na starcie są sterowniki, sugeruję od razu sprawdzić czy są dostępne do wszystkich urządzeń.
    kaseciak22 wrote:
    Ewentualnością jest Windows Vista 64 bit

Raczej skłaniał bym się do tego rozwiązania i np - http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-vi...ltiple-operating-systems-without-multibooting czy VirtualBOX.
    User removed account
    Level 1  
    Ricoh_220

Level 37  
    Może ja mam problem z oczami ale nie podałeś konfiguracji sprzętu jaki posiadasz?
    Pytam bo chcę wiedzieć czy ma sens 64 bit-y
    bolekis
    Level 35  
    kaseciak22 wrote:
    Tak, ze sterownikami w tym przypadku nie ma problemu. Przesiadajac się na Windowsa XP 64 bit mam zamiar również przerzucić się na kartę graficzną Palit Geforce GT 610 do której już znalazlem sterowniki :
    http://www.palit.biz/palit/download.php?act=more&pc_cate=vga&id=1892
    A moja aktualna płyta główna to Asrock N68C-GS FX do której też mam już stery: http://www.palit.biz/palit/download.php?act=more&pc_cate=vga&id=1892

Nie dość że wymyśliłeś sobie egzotyczny system bo w czasach świetności Windows XP nie przejmowano się limitem 4 GB pamięci to jeszcze planujesz kartę graficzną do pasjansa. Chcesz grać w stare i nowe gry to weź nowszego Windowsa z wirtualizacją. Gdzie masz zamiar później szukać pomocy w razie kłopotów z grą X na XP 64?
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    Ricoh_220

Level 37  
    Napisałeś mądrze dyski w sumie 500GB ale jakie to dyski bo ja mogę zamiast konia dać dwie krowy i będzie wolniej ?
    A co do Visty to zobacz sądzę iż to jeden z gorszych systemów
    User removed account
    Level 1  
    Ricoh_220

Level 37  
    Ale wyłącz sobie te interfejsy i masz git dlaczego tego nie zrobisz?
    Ja mam win7 i panel jak XP są małe różnice ale niema dramatu,tak jest u mnie win 7 64bit 8GB ram
    bolekis
    Level 35  
    kaseciak22 wrote:
    karta ATI HD 4770 (jak wspomniałem przesiadam się na GT 610)

Skoro jesteś graczem i zamieniasz HD4770 na GT610 to ja mam poważne wątpliwości czy w ogóle wiesz co robisz - i obsługa DX11 wcale tego nie usprawiedliwia.
    User removed account
    Level 1  
    wariato
    Level 43  
    kaseciak22 wrote:
    karta ATI HD 4770 (jak wspomniałem przesiadam się na GT 610

Przecież ta "karta" jest ze 3x słabsza od 4770, więc co taka wymiana ma dać? Chyba tylko niższy rachunek za prąd. Równie dobrze można ze zintegrowanej korzystać.
    Ricoh_220

Level 37  
    Kolega szuka podejrzewam tego dla sztuki. Jak woli tak niech działa i prośba o opis jak ci jest z nowym systemem ?
    User removed account
    Level 1  
    wariato
    Level 43  
    Ale co ci da taktowanie i ilość pamięci skoro pojedyncze parametry nie wpływają na wydajność karty. Podkręcisz 4770 do 850MHz i będziesz miał szybszą kartę :lol: Rdzeń w tej GT jest kilka razy mniejszy i bardziej okrojony od starej 4770...
    4770 ma 640 procesorów strumieniowych a GT zawrotne 48 - czyli tyle ile mają zintegrowane karty w procesorach Intel także dla twojej świadomości zintegrowane karty mają tę samą lub wyższą wydajność od tej "karty graficznej" za 200zł.
    User removed account
    Level 1  
    wariato
    Level 43  
    Będą, tyle że między 750 a 660 jest spora przepaść.
    User removed account
    Level 1  
    aarek68
    Level 20  
    kaseciak22 wrote:
    ...P. S oto stronka na której ktoś wyraża również dobre opinie na temat 64 bitowego XPka :
    http://www.windows7.pl/forum/index.php?topic=1703.0

Spojrzałeś na datę postów w tamtym temacie? Możliwe, że 6 lat temu ten system można było nazwać "niezłym", ale w chwili obecnej instalacja jego mija się całkowicie z celem.

P.S. Autor tego tematu wielokrotnie dubluje swoje pytania w zakładanych przez siebie tematach... Oczekuje odpowiedzi na pytania, które z łatwością można uzyskać (odpowiedzi) korzystając np. z google lub stron producentów sprzętu i softu...
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    adamkluska
    Level 2  
    Tego typu filmiki to fejki nigdy nie było i nie będzie DXa 11 dla Win Xp tak jak nie będzie DXa 12 dla systemów starszych niż Win 10.

Co do samego Xp 64 bit, to jest to sztuka dla sztuki, bo żadna z gier które wymieniłeś nie potrzebuje więcej niż 4GB RAMu.
    User removed account
    Level 1