Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bulgotanie wody - umywalka - brodzik .

telker 15 Aug 2015 11:23 17700 9
    telker
    Level 13  
    Witam.
    Po 3 latach po remoncie łazienki i ubikacji pojawił sie problem a mianowicie występuje takowe bulgotanie podczas gdy woda spływa z umywalki - brodzika itd. Wygląda to w ten sposób ze gdy spływa woda z umywalki to bulgocze w umywalce i woda pojawia sie w nieopodal umiejscowionym brodziku. Widac jakby chciała woda wylatywać tym brodzikiem. Spływa wody jest dobrze zrobiony - bo niby dlaczego miałby zle byc zrobiony jeśli wszystko działało przez 3 lata. Nowa instalacja odpływowa została podczepiona pod kawałek starek która jest wklejona w pion. W tym pionie jest również wylew wody z ubikacji ale tam nic sie nie dzieje. W dniu wczorajszym wezwano spec-a do przepchania tego starego kawałka rury bo było podejrzenie ze może sie zapchało. Wsadził sprężynę w długości 5 metrów - pokręcił poświdrował i wyszedł. Po całej akcji efekt ten am - bulgotanie bulgotanie. Wygląda to jakby jakieś powietrze - ciśnienie w tych rurach było i krążyło w tej wodzie - no nie wiem jakby to wytłumaczyć. Lokal jest na 5 pietrze i jest to jakby polowa budynku i jakby pierwsza strefa bo to budynek 11 pietrowy. Gdzieś lezy problem ale ja nie mogę go zlokalizować. Wszystkie syfony drożne - rury o przekroju 50 mm.

Co może być przyczyna ?
    telker
    Level 13  
    zetdeel wrote:
    Odpowietrzenie pionu drożne?

A jak to sprawdzić ? Jak zasugerować by administracja to sprawdziła.
    Czy efekt bulgotania przy usterce odpowietrzenia pionu będzie tylko u mnie ze względu na to ze jest to mieszkanie które kończy pierwszy podział budynku ?
    Qbuś
    Level 38  
    Ja bym sprawdził drożność za miejscem, gdzie łączą się odpływy ze zlewu i brodzika.
    Quote:
    gdy spływa woda z umywalki to bulgocze w umywalce i woda pojawia sie w nieopodal umiejscowionym brodziku
    . Jeżeli nie może wpłynąć do rury głównej, to wypływa w brodziku !
    Link :D .
    telker
    Level 13  
    Qbuś wrote:
    Ja bym sprawdził drożność za miejscem, gdzie łączą się odpływy ze zlewu i brodzika.
    Quote:
    gdy spływa woda z umywalki to bulgocze w umywalce i woda pojawia sie w nieopodal umiejscowionym brodziku
    . Jeżeli nie może wpłynąć do rury głównej, to wypływa w brodziku !
    Link :D .

Rury są drozne po całosci - nawet woda w umywalce w kibelku ktora jest bardzo blisko pionu strasznie wolno zlatuje - jakby ją jakies powietrze w druga stronę pchało .
    Qbuś
    Level 38  
    To pewnie "wróble" gniazdo w odpowietrzeniu zrobiły, Albo ktoś, coś poknocił i się nie przyzna.
    telker
    Level 13  
    Qbuś wrote:
    To pewnie "wróble" gniazdo w odpowietrzeniu zrobiły, Albo ktoś, coś poknocił i się nie przyzna.

Problem z odpowietrzeniem - to by sie zgadzało a ta druga część odpowiedzi
    "Albo ktoś, coś poknocił i się nie przyzna" - gdzie w którym miejscu - instalacje wodną kładłem sam.
    Qbuś
    Level 38  
    Quote:
    Nowa instalacja odpływowa została podczepiona pod kawałek starej która jest wklejona w pion

Tutaj bym szukał przyczyny :idea: .
    telker
    Level 13  
    Qbuś wrote:
    Quote:
    Nowa instalacja odpływowa została podczepiona pod kawałek starej która jest wklejona w pion

Tutaj bym szukał przyczyny :idea: .

Kawałek starej to okolo 70 cm której wymienić nie możną bylo bo to jest klejone do rury głównej. Wczoraj ja przepychano sprężyna. 5 metrów wlazło - az sąsiada na dole po plecach drapało.
    Qbuś
    Level 38  
    Ciężko cokolwiek mądrego doradzić, nie widząc tej instalacji, jeżeli masz możliwość i chęci rozbierz to i jeszcze raz posprawdzaj. Może "spadki" niewłaściwe, może coś w rurce zostało, może, może? Może jakiś szkic, albo fotki porób ?
    Ps. Jakie Φ ma rura główna ?