Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk 320GB SAMSUNG HM321HI, Błędy przy kopii posektorowej.

and.2003 15 Sie 2015 15:41 876 9
  • #1 15 Sie 2015 15:41
    and.2003
    Poziom 10  

Witam.
    Chciałbym odzyskać dane z uszkodzonego dysku SAMSUNG HM321HI. Przy wykonywaniu kopii posektorowej programem DMDE Express, po skopiowaniu około 15GB, program zaczyna wyświetlać błędy „winerror23”, po tym, jak wyświetlił takich 40, zrezygnowałem. Na dysku jest zainstalowany Windows 7, system na dysku uruchamia się, ale działa normalnie tylko na trybie awaryjnym, przy normalnym uruchomieniu system chodzi bardzo wolno i nie można nic zrobić. Znajdują się tam też pliki, na których mi bardzo zależy, m.in. drogie programy, zdjęcia, dokumenty. Posiadam już nowy dysk, a jest to 320GB TOSHIBA MQ01ACF032. Bardzo zależy mi na odzyskaniu systemu, jak i plików.
    Co w takiej sytuacji zrobić?

Dołączam jeszcze skan uszkodzonego dysku z HDtune.

Pozdrawiam.
    and.2003

• Pomocny post
    #2 15 Sie 2015 18:07
    helmud7543
    Poziom 42  

Ponowić kopiowanie z opcją kopii wstecznej. To co było wcześniej kopiowane już masz.

• #3 16 Sie 2015 03:02
    and.2003
    Poziom 10  

Po przekopiowaniu 45% kopią wsteczną zaczynają się błędy „data error (cyclic redundancy check) CRC” poczekałem chwile, ale jednak prawie przy każdym dalszym sektorze wyświetlał się ten błąd, po czym zrezygnowałem.

Czy da się skopiować dane z błędnych sektorów? Jeżeli nie to, co bym musiał zrobić, aby odzyskać dane ?

• Pomocny post
    #4 16 Sie 2015 09:06
    helmud7543
    Poziom 42  

Nic, nie da się żadnym sposobem. Być może dysk zawiesza się na uszkodzonym obszarze, to jest jedyna rzecz czym możesz (lub może serwis) się zająć. Wiedząc, w którym obszarze się zawiesza, spróbuj ponownego kopiowania zaczynając np: 1 % dalej.

• Pomocny post
    #5 16 Sie 2015 13:20
    pidar
    Spec od pamięci masowych

and.2003 napisał:
    Czy da się skopiować dane z błędnych sektorów? Jeżeli nie to, co bym musiał zrobić, aby odzyskać dane ?

Czytaj o ddrescue z opcją omijania bad sektorów (robisz to w pierwszej kolejności).

Mam nadzieję że kopia nie jest robiona poprzez USB, bo dysk jest w tragicznym stanie i powinien jak najkrócej pracować!

• #6 16 Sie 2015 15:04
    and.2003
    Poziom 10  

helmud7543 napisał:
    Nic, nie da się żadnym sposobem. Być może dysk zawiesza się na uszkodzonym obszarze, to jest jedyna rzecz czym możesz (lub może serwis) się zająć. Wiedząc, w którym obszarze się zawiesza, spróbuj ponownego kopiowania zaczynając np: 1 % dalej.

Spróbuję.

pidar napisał:
    and.2003 napisał:

Czytaj o ddrescue z opcją omijania bad sektorów (robisz to w pierwszej kolejności).

Mam nadzieję że kopia nie jest robiona poprzez USB, bo dysk jest w tragicznym stanie i powinien jak najkrócej pracować!

Czy ddrescue jest tylko na linuxa?
    Nie, dysk jest podłączony bezpośrednio do płyty głównej przez SATA2 tak jak i nowy dysk.

• #8 17 Sie 2015 16:33
    and.2003
    Poziom 10  

Niestety, nie udało mi się wykonać do końca kopii, ponieważ dysk padł, DMDE przestał mieć do niego dostęp przy 49%, Windows także nie wyświetla go w zarządzaniu dyskami, natomiast w menedżerze urządzeń jest on wykrywany, jednak Windows podaje komunikat, że nie znaleziono sterownika dla tego urządzenia. Na docelowym dysku utworzyły się już partycje, jednak wszystkie są w RAW. Czy da się jeszcze zreanimować dysk?

• Pomocny post
    #9 17 Sie 2015 19:26
    helmud7543
    Poziom 42  

Po wyłączeniu i włączeniu komputera (nie restarcie - wyłączeniu i włączeniu) DMDE też go nie widzi? Dosowa wersja też go nie widzi?

• #10 17 Sie 2015 19:39
    and.2003
    Poziom 10  

Po ponownym włączeniu jest tak samo, zaraz jeszcze sprawdzę na dosowym DMDE...

EDIT:
    Nie udało mi się zabootować DMDE dos z pendriva robie wszystko według opisu z tej strony: http://dmde.com/manual.pl/setup.html , płyta w ogóle nie wykrywa plików na pendrive.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME