Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piła tarczowa elektryczna bardzo słabo działa

15 Aug 2015 15:44 1197 6
  • Level 6  
    Witam.
    Moja piła tarczowa działa ok., choć jest z marketu. Ostatnio coś się zepsuło i jak tylko tarcza dotyka deski to silnik się zatrzymuje. Daje rady zakręcić tarczą, ale jak pojawia się większe obciążenie to nie daje rady. Zasilanie 230 V moc 1200 W
    Macie jakiś pomysł co to może być??
    Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 29  
    Sprawdż czy nie padła przekładnia, raczej pracuje na 'sucho" i materiał nie ten.
  • Level 6  
    Patrzyłem na rysunki techniczne i nie ma tam sprzęgła odśrodkowego takiego jak w piłach spalinowych albo podkaszarkach, więc przekładnia to chyba dobry pomysł, bo silnik kręci.
  • Level 28  
    Dokręć tarczę. (poważnie)
  • Level 6  
    Dzisiaj dobrałem się do tej pilarki ,jako nie doświadczony mechanik elektronarzędzi oczywiście miałem kilka nie trafionych tropów tej awarii , ale gdy słonce chyliło się ku zachodowi nareszcie wyczaiłem sprawę :) na przekładni jest klin blokujący którego zmieliło i nie ma przeniesienia napędu na tarczę . Dzięki wszystkim za pomoc . Żegnam się i pozdrawiam .
  • Level 29  
    kotuniunia wrote:
    i materiał nie ten
  • Level 11  
    Mam pytanie dotyczące pilarki ale trochę z innej beczki...
    Moja pilarka Graphite jest bardzo podobna jak na załączonym obrazku. Da się dokupić do niej jakiś króciec do odprowadzania pyłu czy ten model nie ma takiej możliwości.??