Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aprilia Rally 70 - Brak ładowania, słabe światła.

Frogi221 15 Aug 2015 17:58 2625 11
    Frogi221
    Level 10  
    Witam, jestem posiadaczem Aprili Rally, problem jest w tym, że brak ładowania, po wsadzeniu akumulatora naładowanego i po 4 odpaleniach apka nie chce palić ze startera wyraźnie słychać że zbyt słaby prąd idzie na rozrusznik. Oraz Apka ma słabe światła. Na wolnych obrotach świecą na pomarańczowo/czerwono na wyżyszych jest to coś pomarańcza/żółć. Wymieniłem iskrownik, regulator. Nie mam więcej pomysłów więc proszę o pomoc. Z góry dziękuję :)
    Frogi221
    Level 10  
    @Krzychu K., oczywiście, akumulator został także wymieniony. Przepraszam za moje niedopatrzenie, że nie dopisałem w 1 poście.
    BANANvanDYK
    Level 40  
    Kiepski ten akumulator, skoro po 4 uruchomieniach brakuje mu energii. Musi on mieć zbyt małą pojemność, lub uszkodzoną jedną celę.
    Słabe światła skutkują także słabym ładowaniem. Na początek sprawdź jakiej mocy są żarówki i czy są one właściwej mocy.
    Wymieniałeś iskrownik, ale jeśli kupiłeś chińską podróbkę - przeznaczoną do chińskich skuterów 2T, to mogą różnić się one pinoutem w kostce i przez to nie działa właściwie (patrz temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14799700 ).
    Regulatory napięcia dostępne w sklepach - najczęściej chińskie podróbki - zdarzają się fałszywe, albo są puste w środku, albo mają poprzestawiany pinout. Możesz zrobić prostą próbę ze światłami. Odłącz regulator napięcia, włącz światła, uruchom silnik i ostrożnie dodawaj gazu. Jeżeli zaczną świecić białym światłem to znaczy że regulator za mocno obcina zasilanie świateł.
    Frogi221
    Level 10  
    Akumulator 4Ah. Być może, bo jest wsadzony większy cylinder i być może rozrusznik może mieć problem z rozruchem. Żarówki są takie, jakie są w orginale tego modelu czyli 15 wat. Właściwie nie wiem dlaczego od iskrownika idą 3 kable a od wtyczki która idzie na elektrykę skutera idzie 2... Światła bez zmian po odłączeniu regulatora...
    BANANvanDYK
    Level 40  
    Zrób zdjęcie tej wtyczki tak, aby było widać kolory przewodów po obu stronach i który z którym są połączone.
    Jeszcze zapomniałem że ważne aby to były żarówki 12V, zamontowanie żarówki 6V może spowodować mocne obciążenie alternatora, ale żarówka się nie przepali.
    Frogi221
    Level 10  
    @BANANvanDYK, jest jak w orginale... Mogę podrzucić schemat... . Żarówki są 12V 15Wat jednożarnikowe (Aprilia posiada tylko włącznik świateł on-off. Ważne abym miał światła, bo jednak czasami jak się nocą wraca to trochę źle jechać z pomarańczowo-żółtym światłem... A Zamontowanie żarówek led na przód poprawiło by efektywność świateł?
    Frogi221
    Level 10  
    Kostki nie mam jak teraz zdj zrobić bo skuter nie jest u mnie, ale proszę oto zdj przewodów wychodzących z iskrownika. Aprilia Rally 70 - Brak ładowania, słabe światła.
    Frogi221
    Level 10  
    Odświeżam temat.
    Frogi221
    Level 10  
    Czyli nie uzyskam pomocy?
    Frogi221
    Level 10  
    Problem nadal aktualny...