Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Avensis T25 - Brak światła przeciwmgielnego tył T25 2007rok

zdzislaw-m 15 Aug 2015 18:36 10446 8
 • #1
  zdzislaw-m
  Level 10  
  Witam. Proszę o pomoc, problem jak w temacie. Sprawdzałem zasilanie na samej żarówce i go nie ma. Po załączeniu świateł przeciwmgielnych nie włącza się kontrolka świateł tylnych i brak tych świateł z tyłu, natomiast słychać jak przekaźnik od świateł przeciwmgielnych tylnych "kłapie" czyli załącza. Sprawdzałem bezpiecznik i okazuje się że jest on przed przekaźnikiem gdyż po jego wyjęcie przekaźnik przestał "kłapać". Włożyłem go ponownie na swoje miejsce ale światła z tyłu nadal brak. Może ktoś ma jakiś pomysł na tą usterkę. Może wiecie gdzie jest ten przekaźnik. Acha jeszcze jedno sprawdzałem w kostkach po lewej stronie pod nogami obok bezpieczników tu gdzie wiązki przednie łączą się z tylnymi i nie mogłem wyłapać gdzie tam idzie przewód na tył do świateł.
  Raz jeszcze dzięki i czekam na jakiś schemat a może konkretną podpowiedź.
 • #2
  Stanisław Chwalisz
  Level 34  
  Przekaźnik od świateł p.mgielnych tył powinien być na słupku z lewej strony pod
  osłoną . Są tam dwa przekaźniki jeden z nich jest od św. p. mgielnych.
 • #3
  zdzislaw-m
  Level 10  
  Zdjąłem dzisiaj osłonę i w mojej wersji są tylko złącza, nie ma żadnych przekaźników, natomiast wydaje mi się, że jak zdjąłem zaślepkę od bezpieczników to zauważyłem że oprócz bezpieczników na płytce są również dwa przekaźniki. wydaje mi się również że jak załączam światła przeciwmgielne tył to jeden z nich chyba "kłapie" tylko nie mogę wyłapać który - chyba górny. Może ktoś ma taką wersję i mi coś podrzuci. Może schemat, może inny pomysł, albo podpowiedzcie jak zdemontować tą płytkę z bezpiecznika i dostać się do tych przekaźników żeby pomierzyć co załączają i czy nie pogubiło się gdzieś napięcie zasilające światła przeciwmgielne tył. Nie chciałbym czegoś poobrywać a dostęp jest nieciekawy (trudny).
 • #4
  antonilukka
  Level 11  
  Masz hak tam jest przyczyna w gnieździe jest rozciecie mgły zssniedzisle A jak nie to bezpiecznie fog

  Dodano po 2 [minuty]:

  Masz hak tam jest przyczyna w gnieździe jest rozciecie mgły zssniedzisle A jak nie to bezpiecznie fog
 • #5
  zdzislaw-m
  Level 10  
  Kolego nie mam haka, ale o tym to już czytałem i wiem. Natomiast gdyby to była wina haka przypuszczam, że świeciłaby się kontrolka światła przeciwmgielnego a ona się nie zaświeca pomimo to że słychać jak przekaźnik załącza to światło, dlatego się czepiłem tego przekaźnika bo wnioskuję, że tu trzeba rozpocząć dalsze poszukiwania.
 • #6
  Stanisław Chwalisz
  Level 34  
  Elektryk zaraz znajdzie przyczynę. Masz te dwa przekaźniki i nie możesz dalej sobie poradzić. Szczegóły dokumentacji ma tylko serwis.
 • #7
  antonilukka
  Level 11  
  Rr fog bezpiecznik czerwono żółty kabel do przekaźnika i od przekaźnika czerwono biały do żarówki
  sterowanie przekaźnika zielony pozycja i od manetki biało czerwony
  Co jeszcze do zegarów też biało czerwony
 • #8
  antonilukka
  Level 11  
  Brak odp dobrze źle
 • #9
  zdzislaw-m
  Level 10  
  Witam i przepraszam, że się nie odzywałem. Temat do tej pory nie zamknięty gdyż nie miałem czasu zająć się tą sprawą. Jeżdżę na razie bez przeciwmgielnego, ale może niebawem zajmę się i tą sprawą, już teraz dziękuję Wam za informacje które mi podrzucaliście i obiecuję że jak to skończę to odpiszę na forum o efektach moich prac. Pozdrawiam wszystkich z okazji nadchodzących świąt.