Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hormann ProMatic 2 - dziwne zachowanie po podłączeniu radia FAAC XF 868MHx

piotrek312 15 Sie 2015 19:52 2487 4
  • #1 15 Sie 2015 19:52
    piotrek312
    Poziom 2  

Witam. Mam dość dziwny problem z napędem do bramy garażowej Hormann Promatic 2 po zamontowaniu radia FAAC XF 868MHz. Otóż podłączyłem w/w radio tak jak na zdjęciu:
    Hormann ProMatic 2 - dziwne zachowanie po podłączeniu radia FAAC XF 868MHx

i po uruchomieniu napędu ( oczywiście po wcześniejszym wykasowaniu danych bramy oraz pamięci pilotów Hormann-a i zaprogramowaniu pilota FAAC) brama samoczynnie otwiera się i zamyka ale nie dochodzi do punktów krańcowych.

Próbowałem również zaprogramować na nowo cykl pracy napędu ale podczas programowania jest to samo.

Chciałem się dowiedzieć co może być nie tak skoro radio działa i po wciśnięciu przycisku na pilocie napęd reaguje?

Aha. Dodam jeszcze że po odłączeniu radia XF 868MHz wszytko wraca do normy i da się przeprowadzić programowanie bez żadnych niespodzianek.

0 4
  • #2 16 Sie 2015 21:57
    tapczan0
    Poziom 21  

FAAC XF 868MHz jest tylko odbiornikiem radiowym tzn. zmodulowaną falę radiową wysłaną przez pilota odbiera i demoduluje. Tzn na wyjściu jest zdemodulowany sygnał z pilota. Hormann ProMatic 2 - dziwne zachowanie po podłączeniu radia FAAC XF 868MHx (kliknij w przebieg żeby powiększyć).
    Taki przebieg procesor musi przeanalizować i np. zewrzeć przekaźnik, lub wysterować tranzystor wyjściowy podający masę (Hormann) gdy kod jest poprawny.
    W Twoim module brak procesora, a tranzystor wyjściowy podaje masę w takt zdemodulowanego sygnału.
    Musisz użyć sterownika zewnętrznego z przekaźnikiem wyjściowym np: DTM, PROXIMA, ELMES itp...

Nie zastanowił Ciebie brak rejestracji pilota w odbiorniku FAAC?

A tak przy okazji jakich pilotów chciałeś użyć do sterowania odbiornikiem FAAC?
    Może Hormann?

0
  • #4 17 Sie 2015 11:05
    piotrek312
    Poziom 2  

Do sterowania Hormann-em chciałem użyć pilotów FAAC XT2 868MHz SLH. Ale dzisiaj zadzwoniłem bezpośrednio do serwisu FAAC i tam powiedzieli mi ze moduł XF 868MHz nie nadaje się do tego. Więc trzeba będzie zaopatrzyć się w taki odbiornik jak podał @kotbury .

A jeszcze mam pytanie odnośnie zgrania FAAC 414 z garażówką Wiśniowski Optimum T600. czy ten odbionik będzie się nadawał do zgrania ich? Oczywiście odpowiednio dobrany pod piloty Wiśniowskiego.
    http://sklep.peiter.pl/pl/p/1-kanałowy-odbiornik-Proxima-NM/776

Dodam że w tym przypadku montowany będzie on w FAAC-u.

0
  • #5 17 Sie 2015 16:01
    tapczan0
    Poziom 21  

FAAC SLH 868 pracuje na 868MHz, Wiśniowski na 433.92MHz, do tego całkowicie różny sposób kodowania. Póki co takiego odbiornika nie ma rynku.
    Jeżeli chcesz pilotem Wiśniowskiego otwierać bramę garażową
    musisz kupić odbiornik na Wiśniowskiego 2 np: NW1.

A jeżeli chcesz otwierać bramę garażową pilotami SLH 868 to musisz kupić dwa odbiorniki SLH833 i jeden włożyć do bramy garażowej, a drugi do napędu Wiśniowskiego np: odbiorniki SLH_NW.

0