Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompresja xmotos diabolini 250

15 Sie 2015 22:02 2799 12
  • Poziom 9  
    Witam,
    Posiadam x-motos'a xb-35 250 ccm. Czy ktoś moźe wie jakie powinno być ciśnienie sprężania?
    Z góry dzięki za odpowiedź.
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Podaj oznaczenie silnika.
  • Poziom 9  
    166 FFM 4t 250ccm chłodzony powietrzem
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    powinno wynosić 1,15 MPa.

1MPa = 10 Barów = 145PSI.
  • Poziom 9  
    Wczoraj mieżyłem kompresje i było 10.5 bara na zimnym silniku z odkręconą manetką. Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego silnika jakie powinny być luzy zaworowe?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    0.05-0.06 na ssącym i 0.08 -0.09 na wydechowym.
  • Poziom 9  
    Oznaczenie śilnika to 166 FMM. Wcześniej popełniłem błąd. plumbum22 czy Ty patrzyłeś na silnik 166 FMM czy na silnik 166 FFM?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    166FMM 250cc
  • Poziom 9  
    Jak ustawić zawory w tym silniku? :)
  • Poziom 20  
    Na magnecie na znaczniku ustawiasz znak T, dalej ściągasz pokrywę głowicy, i po między dźwignię zaworu a trzonek zaworu wsuwasz szczelinomierz o wartości takiej jaką Ci podałem. Jak za luźno odkręcasz przeciwnakrętkę na dźwigience i kasujesz luz (wszystko bez szczelinomierza w szczelinie bo Ci sie rozkalibruje szczelinomierz). Dalej kontrujesz nakretke i znowu sprawdzasz luz szczelinomierzem, szczelinomierz ma wchodzic lekko z wyczuwalnym oporem (delikatnym).
  • Poziom 9  
    Tylko w tym silniku żeby ściągnąć pokrywe zaworów trzeba ściągnąć łańcuszek rozrządu itd. Na tej pokrywie są 2 otwory lecz nie da tam się wsunąć szczelinomierza.
  • Poziom 20  
    To nic, na kole łańcucha rozrządu masz cechy, wystarczy, że je ustawisz po ściągnięciu łańcucha.
  • Poziom 9  
    A jak dokładnie wyregulować gaźnik w tym moto. Nie ma on w ogóle wolnych obrotów, chyba, że się naprawdę mocno rozgrzeje.