Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP J4110DW - Nie pokazuje tuszu oraz brak menu Polskiego zgubiłem kody.

15 Sie 2015 23:15 3711 8
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam od pewnego czasu drukarkę Brother DCP J4110DW
    Kilka razy wyjąłem tusz oryginalny i nie widzi tuszu. Czy problem tkwi w czipie limit jakiś jest na wyciąganie tuszu , czy można zresetować czip ?
    Drugi problem to zresetowałem ustawienia i teraz nie mam języka Polskiego wiem że jest jakaś sekwencja kodów aby pojawił się miałem taką instrukcję ale gdzieś się zapodziała ...
    Proszę o pomoc z góry dziękuję pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Tutaj masz podręczniki do drukarki Link

Żeby zmienić język na polski musisz kolejno wejść settings ->initial setup -> local language -> Polish

a co do tuszu to nie masz przypadkiem żółtego albo czerwonego wykrzyknika?
  • Poziom 9  
    Tak jest wykrzyknik .. pojawił mi się jak z 10 razy wyciągałem tusz... gdzieś wyczytałem że mozna kupić urządzenie resetujące czip jak się nie mylę
    Język zmieniłem...
    Pozdrawiam
  • Spec od drukarek
    Być może uszkodziłeś tym wkładaniem czujnik optyczny w gnieździe. Nie słyszałem o reseterach do kartridży Brothera. Za tanie zamienniki aby ktoś się chciał w to bawić. Co pokazuje oprogramowanie drukarki jak włożysz ten tusz? Mam na myśli status monitor na komputerze.
  • Poziom 7  
    Być może źle wkładasz kartridż do drukarki, zajrzyj na te stronę Link spróbuj tak kilka razy jeżeli dalej będzie występował ten problem z 1 kartridżem to według mnie będziesz musiał dokupić nowy, a jeżeli na kilku to musisz udać się do serwisu.
  • Poziom 9  
    Tylko że jak włożę zamiennik i przełożę czip to mi działa. problem w tym że w oryginałach jest jeszcze sporo tuszu . Ktoś z allegro mi polecił "chip zresetować reseterem " jakieś urządzenie ...
  • Spec od drukarek
    Faktycznie jest dostępny. Ale taniej będzie kupić nowy oryginalny kartridż. Wprawdzie nie miałem tego modelu na warsztacie ale podejrzewam, że jest tam czujnik poziomu tuszu. Jeśli będzie go za mało to i tak reset nie pomoże.
  • Poziom 9  
    tzn już kupiłem to urządzenie czekam na przesyłkę .. napiszę czy pomogło jak dojdzie... 48 zł z wysyłką plus wielokrotność użycia czy ja wiem czy nowy oryginał lepiej wyjdzie są przecież napełniacze wieczne po 10 zł sztuka.
  • Poziom 9  
    Urządzenie doszło , resetuje trzy kolory czarnego nie chce zresetować być może coś z chipem jest nie tak.. Czekam jeszcze na odpowiedź od sprzedawcy.