Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B5 FL 2001r. - Błąd komunikacji 01299 - kontrolka poduszek nie gaśnie

sk1977 15 Sie 2015 23:32 2211 10
  • #1 15 Sie 2015 23:32
    sk1977
    Poziom 39  

Witam,
    Nie gaśnie kontrolka od poduszek (co jakiś czas zgaśnie na moment - mignie) po wyjęciu i zamontowaniu licznika (licznik z pełnym FIS - Kolega się uparł na sprawdzenie modelu i czy ma takie same wtyczki, licznik nie był montowany w innym aucie - tylko wyjęty i zamontowany).
    Jedna z wtyczek ma krótki kabel i mogła zostać naciągnięta wiązka...

Po sprawdzeniu błędów w sterowniku poduszek: 01299 - diagnostic interface for data bus (j533).
    Z licznikiem nie chce się na dłużej połączyć, odczytuje model, ale błędów nie udało się sprawdzić.

Podejrzewam, że za mocno pociągnąłem wiązkę (z zieloną wtyczką) - i może urwałem jakiś kabel...
    Tu znalazłem pinout licznika (mój jest na końcu) http://www.vwgolf.pl/porady/passat-b5-1996-2005-pinout-licznika/..

Proszę po informację, gdzie i jak szukać problemu, który przewód może być uszkodzony - dokąd prowadzi - sterownik poduszek, czy może skrzynka ECU.

Bezpieczniki w kabinie sprawdzone, sprawne.
    Passat B5 (3BG) 2001 (modelowo 2002)

• Pomocny post
    #2 16 Sie 2015 10:49
    domex32
    Moderator Samochody

Jak rozumiem, podłączałeś swój licznik z fisem do auta kolegi który ma inny licznik tak?

• #3 16 Sie 2015 11:01
    sk1977
    Poziom 39  

Ostatecznie nie podłączyłem. Był taki plan, ale nie został zrealizowany - po porównaniu numerów okazało się, że mój ma can, a jego nie...
    Licznik został wyjęty z mojego auta i zamontowany z powrotem do mojego. W żadnym innym aucie nie był montowany.

• Pomocny post
    #4 16 Sie 2015 11:04
    domex32
    Moderator Samochody

Rozbierz licznik, możliwe że płytę uszkodziłeś szarpiąc za wtyczkę.

Trzeba było z dołu rękę włożyć, dostęp po odkręceniu maskownicy nad pedałami.

• #5 16 Sie 2015 11:07
    sk1977
    Poziom 39  

Jakiego rodzaju uszkodzeń szukać?
    Pęknięć, naderwanych nóżek itp?
    Sprawdziłbym jeszcze drugi koniec kabla - czy nie wypadła wtyczka, ale nie wiem dokąd prowadzi...

• Pomocny post
    #6 16 Sie 2015 11:09
    domex32
    Moderator Samochody

sk1977 napisał:
    Pęknięć, naderwanych nóżek itp?

Dokładnie.

sk1977 napisał:
    Sprawdziłbym jeszcze drugi koniec kabla - czy nie wypadła wtyczka, ale nie wiem dokąd prowadzi...

Możesz nie znaleźć, te przewody idą do większej wiązki pod dechę.

Sprawdź dokładnie czy nie zagiął się jakiś pin w gniazdach licznika, często przy wkładaniu wtyczek, udaję się coś wygiąć :)

• #7 16 Sie 2015 16:49
    sk1977
    Poziom 39  

Obejrzałem licznik dokładnie, ale tylko 1 stronę płytki - nie wiem jak zdjąć wskazówki - nic podejrzanego... piny we wtyczce proste.

Dodano po 4 [godziny] 24 [minuty]:

Nie jestem pewien czy to na stałe, ale na razie kontrolka gaśnie normalnie.

Irytowało mnie poza świecącą kontrolką piszczenie i komunikat AIRBAG FAULT na wyświetlaczu, więc postanowiłem wyłączyć poduszki. Po wyłączeniu miałem już 2 piszczenia i dwa komunikaty - poprzedni oraz AIRBAG DISABLED, co irytowało dwa razy bardziej :)
    Włączyłem więc poduszki i wykasowałem błędy.
    Po włączeniu zapłonu kontrolka zgasła po chwili (jak przed usterką) a żaden komunikat nie pojawił się. Wyłączałem i włączałem kilka razy zapłon i za każdym razem było OK.

Dam znać za jakiś czas czy nadal wszystko OK.

• #8 21 Sie 2015 19:24
    Ireneo
    Poziom 39  

Może kostka była za słabo wpięta.

• #9 21 Sie 2015 19:26
    sk1977
    Poziom 39  

Wpinana kilka razy i za każdym razem to samo...
    Potem bez dotykania licznika wyłączenie i włączenie poduszek i wszystko wróciło do normy.
    Nadal działa, kontrolka gaśnie, brak błędów.

• #11 21 Sie 2015 19:42
    sk1977
    Poziom 39  

Nie. Nie było takiej potrzeby.

Dodano po 1 [minuty]:

Po wyłączeniu i włączeniu poduszek oraz wykasowaniu błędów wszystko działa jak powinno.
    Problem rozwiązany i temat zamykam.

Jeśli ktoś ma taki sam problem - polecam spróbować tego sposobu - może też zadziała.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME