Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie Hamachi szwankuje :/

16 Sie 2015 00:42 996 3
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich czytających.

Proszę o pomoc w następującym problemie:

Do stworzenia sieci użyłem Hamachiego, aby z bratem zagrać w grę Borderlands 1. Po uruchomieniu gry, w głównym menu, razem wybieramy opcję >LAN games<, czy coś takiego. Następnie ja hostuję, a mój brat stara się podłączyć do gry.
    I właśnie tutaj zaczyna się problem. Kiedy on szuka mojego serwera, nie może go znaleźć. Tak samo sytuacja wygląda, gdy on stawia serwer, a ja go szukam.

Myślę, że istotna może być informacja, że nie działa między nami ping. Mam na myśli, że opcja "Pinguj" w Hamachi nie działa. Wyświetla się komunikat: "Upłynął limit czasu żądania."
    Co ciekawe, dotyczy to tylko mnie; mój brat może korzystać z tej funkcji i otrzymuje wyniki.
    Podobnie jest z komendą /tracert (IP mojego brata). Jemu działa, a mi nie.

Nadmienię, że mam Kasperskiego, którego wyłączałem, po czym dezaktywowałem zaporę Windowsa, ale to również nie pomogło.

Pomóżcie, proszę. Jak coś, proszę pytać. :)
    Dzięki.
  • Poziom 9  
    Sprawdzone.

Ale!
    Kiedy zacząłem hostować serwer, mojemu bratu pojawił się on w >LAN games<, jak próbował dołączyć do mnie. Tylko, że ja mam wersję 1.4.1.0, a on 1.5.0.0.
    W tej chwili pobieram patcha do wersji 1.5.0.0. Mam nadzieję, że zadziała.
    Aktualnie wygląda na to, że problem z połączeniem zniknął. Ale upewnię się, gdy pobierze mi się patch do v1.5. Wtedy wszystko może się zmienić. ;)
  • Poziom 9  
    OK.
    Działa. Problemem była inna wersja gry, tak, jak wspomniałem w poprzednim poście.
    Jak już załatwiłem wersję 1.5.0.0 wszystko śmiga, mimo, że w dalszym ciągu nie mogę pingować mojego brata.

Dla osób mających problem tego typu; Jest jeden trik, który może pomóc.
    Oto i on:
    1. Należy zrobić skrót do aplikacji (Borderlands.exe)
    2. Następnie otworzyć menu kontekstowe skrótu (PPM na skrócie)
    3. Wybrać "Właściwości", czy też "Properties"
    4. Potem wejść w zakładkę "Skrót", bądź "Shortcut"
    5. Do wpisanej już ścieżki wystarczy dodać spację i wpisać adres IPv4 hosta z Hamachi

To znaczy:
    Załóżmy, że host ma na Hamachi adres 00.000.00.111
    Więc po wejściu w "Właściwości" i zakładkę "Skrót" do poprzedniej ścieżki
    (na przykład C:\Program Files\Borderlands\Binaries\Borderlands.exe)
    dopisujemy adres IPv4 naszego hosta
    (w moim przypadku C:\Program Files\Borderlands\Binaries\Borderlands.exe 00.000.00.111)
    Nie gwarantuję, ale jeśli macie tą samą wersję gry, ten trik może pomóc.

Ogólnie, dziękuję; temat do zamknięcia. :D