Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet Lark 7i Win jednoczesne zasilanie i urządzenia USB OTG ?

16 Sie 2015 02:04 8019 5
  • Poziom 8  
    Witam
    Zakupiłem tablet Lark 7i Win, dokupiłem do niego micro HUB, by zyskać dodatkowy awaryjny komputer z klawiaturą i myszką podłączony przez HDMI do dużego ekranu, ale niestety chodź działają wszystkie urządzenia USB to zasilania BRAK!
    Czy ktoś ma jakiś pomysł jak ten problem rozwiązać?
    Może najprościej jest otworzyć tablet i wyprowadzić kable od akumulatora, ale jak rozebrać akurat ten model tabletu?
    tu link wideo do przedstawionego problemu-
    https://youtu.be/oX9SjtOZiUo
  • Poziom 8  
    Problem rozwiązany.

Kabel podwójny typu Y 2x USB AM - USB AF 0,2m
    Wtyk AM czarny - transmisja danych + zasilanie
    Wtyk AM czerwony - tylko zasilanie

KABEL OTG host Micro HUB USB 2 + zasilanie

ADAPTER ZŁĄCZE USB AF TO USB AF PRZEDŁUŻACZ
  • Poziom 1  
    Pomysł ciekawy ale przy urządzeniach typu pendrive moze sie okazac ze zasilacz nie wyrobi z obsługą tylu urządzeń, mam ten sam dylemat i myslałem o zrobieniu kabla micro usb z wychodzącymi dwoma kablami tzn jeden usb do ładowarki jako zasilanie tabletu drugi natomiast jako gniazdo usb lub zwykłe otg do aktywnego huba . Bo musisz pamietac ze nietylko tablet musi miec odpowiednie napięcie do ładowania ale tez pozostałe urządzenia tez swoje pobieraja To co Ty zrobiłes można by w teori zastosowac gotowym hubem aktywnym z gniazdem OTG np cos takiego Hub USB 10x USB 3.0 multifunkcyjny Unitek
  • Poziom 2  
    Miałem ten sam problem. Co ciekawe z tym samym tabletem. Nie wiem czy więc problem jest po stronie tabletu " Lark Ultimate 7i Win" czy tablety z Windows tak mają. Tak czy inaczej kabel typu Y z OTG i dodatkowym zasilaniem nie działał. Mimo że na innym tablecie z androidem działał jak należy (OTG + dodatkowe zasilanie).
    Skorzystałem z tego co miałem: czyli kabla z dodatkowym zasilaniem do starego dysku zewnętrznego 2,5" (jakby zamiast końcówki mini usb była micro usb nie trzeba by przejściówki). Wygląda to nieco pokracznie, ale działa! Poprzez mini HDMI podłączam monitor, a do Huba-USB dowolne urządzenie USB. Dyski zewnętrzne pracują stabilniej z podłączonym dodatkowym zasilaniem do huba (czerwona strzałka).

Uprzedzę ewentualne pytania:
    Mimo że hub ma dodatkowe zasilanie (czerwona strzałka), to podłączenie tam zasilania nie powoduje zasilania tabletu.

Nie wiem jak znaleźć kabel by nie były potrzebne kombinacje i przejściówki. Który by wyglądał tak:
    Kupiłem już 2 kable typu Y OTG z dodatkowym zasilaniem, ale nie dawały zasilania temu tabletowi. Mimo że na telefonie z androidem działało.
  • Poziom 11  
    Cześć,

interesuje mnie możliwość jednoczesnego podłączenia HUB USB i ładowania tabletu Lark 7i Win. W związku z tym, proszę o informację, jaki będzie maksymalny pobór prądu przy włączonym tablecie, WiFi, Bluetooth, 100% podświetleniu ekranu, wyłączonym trybie oszczędzania baterii, stałym obciążeniu procesora np. oglądanym filmem i ładowaniu akumulatora?

Pozdrawiam, Płytkarz
  • Poziom 2  
    Takich pomiarów nie robiłem. Natomiast przez kilka/kilkanaście dni (może więcej, nie pamiętam dokładnie) pracował testowo jako serwerek 24h/dobę, Podłączoną na usb:
    - klawiaturą
    - mysz bezprzewodowa
    - karta wifi zewnętrzna
    - pendrive
    - hub usb
    Wszystko oczywiście na ładowaniu. Akumulator był 100% naładowany. Hub miał osobne zasilacz. Pracowało to na 2 zasilaczach usb 2A. Nie pamiętam dokładnie, ale brało razem chyba coś ok 6-7 W.