Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson Ariva T50 - Złe wyświetlanie kanałów.

16 Sie 2015 08:48 1266 4
  • Moderator
    Witam, ustawiałem ten dekoder i coś jest nie tak.
    W mojej okolicy sygnał jest na kanałach 29,32,52. Jeśli ustawię którykolwiek w menu strojenia ręcznego, nic nie wyszuka. Jedynie w automacie wyszukuje wszystkie MUX-y, ale na innych kanałach. Jest tak, że kanał 29 jest w nim na 21. Wszystkie są przesunięte w dół o 8 kanałów. Wgrałem nowe oprogramowanie ze strony producenta i dalej to samo.
    Pokazuje błędnie częstotliwość kanału, w nim kanał 21 ma 538MHz, kanał 32 wyświetla kanał 24, częstotliwość 562MHz, itd.
    W czym może być problem?
    Pozdrawiam

Edit:

Dzwoniłem do serwisu Fergusona ponieważ trafiły mi się jeszcze 4 szt tych dekoderów z tym samym problemem. Proszę sobie wyobrazić, że odebrała Pani informując, że rozmowa z serwisantem jest niemożliwa, jedynie kontakt mailowy. Co za czasy, a dzwoniłem na numer:

SERWIS FERGUSON
    ul. Bernardyńska 2,
    64-000 Kościan
    tel.: +48 65 511 70 74 wew. 22

Jeśli mają w internecie podany telefon, to dlaczego nie można porozmawiać?
    Napisałem maila w poniedziałek i do dzisiaj żadnej odpowiedzi.
  • Moderator
    Witam, do dzisiaj żadnej odpowiedzi, pewnie nie mają koncepcji co z tym zrobić.
    Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Olek II napisał:
    Witam, ustawiałem ten dekoder i coś jest nie tak.
    W mojej okolicy sygnał jest na kanałach 29,32,52. Jeśli ustawię którykolwiek w menu strojenia ręcznego, nic nie wyszuka. Jedynie w automacie wyszukuje wszystkie MUX-y, ale na innych kanałach. Jest tak, że kanał 29 jest w nim na 21. Wszystkie są przesunięte w dół o 8 kanałów. Wgrałem nowe oprogramowanie ze strony producenta i dalej to samo.
    Pokazuje błędnie częstotliwość kanału, w nim kanał 21 ma 538MHz, kanał 32 wyświetla kanał 24, częstotliwość 562MHz, itd.
    W czym może być problem?
    Pozdrawiam

Edit:

Dzwoniłem do serwisu Fergusona ponieważ trafiły mi się jeszcze 4 szt tych dekoderów z tym samym problemem. Proszę sobie wyobrazić, że odebrała Pani informując, że rozmowa z serwisantem jest niemożliwa, jedynie kontakt mailowy. Co za czasy, a dzwoniłem na numer:

SERWIS FERGUSON
    ul. Bernardyńska 2,
    64-000 Kościan
    tel.: +48 65 511 70 74 wew. 22

Jeśli mają w internecie podany telefon, to dlaczego nie można porozmawiać?
    Napisałem maila w poniedziałek i do dzisiaj żadnej odpowiedzi.

Podobnie było z Opticumami. Też było przesunięcie o 8. Pasmo zaczynało się od 13 kanału. Przyzwyczaiłem się do tego a dekoder mam do prób. Jak rzadko się używa to problem zapamiętać czy to była góra czy dół. No i jednym i drugim nie wyszło( może ci sami pisali oprogramowanie?- ten sam chińczyk?) Przez myśl jednak nie przeszło aby tracić kasę na dzwonienie do nich. Z małym utrudnieniem sprzęt jest jednak sprawny.
    Opticum to FT15p.