Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel astra G 1.4 16v 2004 - Dłuższe odpalanie zawór utrzymujący ciśnienie?

Frost160 16 Sie 2015 13:04 879 3
  • #1 16 Sie 2015 13:04
    Frost160
    Poziom 14  

Witam,

objaw jest taki że auto zapala dłużej niż powinno (około 3-4sekudny) przyczyną jest na pewno ciśnienie paliwa. W tym aucie jest tak zrobione ze pompa zaczyna pracować dopiero jak się kręci rozrusznikiem(nie po zapłonie jak w starszych).

Manometr na listwie wtryskowej pokazuje 0 bar i dopiero jak zaczyna się krecić rośnie do wymaganego ciśnienia 3.8bara( dla tego też dłuzej o te 2-3sekudny) zapala. Potem już utrzymuje ciśnienie i jeździć można.

Moje pytanie gdzie w tym układzie paliwowym znajduje się zaworek który po zgaszeniu auta powinien utrzymywać na listwie wymagane ciśnienie ? W pompie paliwa (w innych markach tak było)? Bo na listwie wtryskowej nic nie widzę(zresza to by nie miało sensu).

Dziękuję i pozdrawiam :)

0 3
  • #2 08 Wrz 2015 12:59
    czarnyblack
    Poziom 15  

U mnie w samochodzie powiedzmy, ze mam podobne objawy, musze podpompowac paliwa po przekreceniu stacyjki i za drugim razem juz go odpalam i normalnie dziala, w przeciwnym wypadku musze dlugo krecic. Sa sluchy, ze moze to byc filtr paliwa (mam jakis bylejakiej firmy), sprawdz, moze pomoze.

0
  • #3 08 Wrz 2015 15:27
    autoas
    Poziom 42  

Frost160 napisał:
    W pompie paliwa

Dokładnie tak, pompa utrzymuje ciśnienie...powinna
    Jeśli są problemy to możliwe, że coś ze smokiem w baku lub pompa szykuje się "na tamten świat"...

0
  • #4 08 Wrz 2015 15:29
    Frost160
    Poziom 14  

Tak dokładnie było, a w sumie jest bo przegnity wąż w baku to raz. Po wymiane nadal jednak nie trzyma ciśnienia(około 10min) potem spada do zera.
    Jednak po zapaleniu pompa trzyma prawie 4 bary, aha co ciekawe tydzien pio naprawie auto jakby zaczęło być zalewane na benzynie. Zamówiłem używane wtryski(ma przejchane 200tys km na gazie i tylko na gazie) i zobacze.
    Błędów brak w pamięci.

0