Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka do zabudowy Beko Dis - wyłączona zmywarka pobiera wodę.

16 Sie 2015 14:53 3576 8
  • Poziom 3  
    Witajcie mam zmywarkę do zabudowy Beko Dis 1550 z ukrytym panelem sterowania.jak jest wyłączona sama pobiera wodę która zbiera się na dnie i po czasie zalewa kuchnie nie wiem dlaczego tak się dzieje proszę pomóżcie Mi.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 10  
    Dzień dobry.
    Z doświadczenia wiem, że powodów opisanego stanu może być wiele (mechaniczny, hydrauliczny, elektryczny). Do zawężenia wskazań przyczyny potrzeba więcej informacji o urządzeniu, okolicznościach powstania usterki oraz spostrzeżeniach własnych. Powodzenia.
  • Poziom 14  
    Prawdopodobnie zaworek, który odpowiada za wpuszczanie wody jest do sprawdzenia .
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 3  
    Witajcie zmywarka była włączona skończyła swój cykl bez problemu wypompowywała całą wodę dno było suche kosze opróżnione stała przez 2 dni nie używana a wczoraj zalało Nam kuchnie z środka wyciągnąłem 8 litrów wody
  • Poziom 10  
    O.K.
    Proponuję wykonać doświadczenie, które pozwoli ograniczyć zakres poszukiwań przyczyn usterki:
    1. Jeżeli zmywarka jest podłączona wtyczką elektrycznego kabla zasilającego na stałe do gniazdka elektrycznego, to proponuję odłączenie tej wtyczki i zaobserwowanie - czy woda nadal wpływa do zmywarki. Jeśli nie wpływa, to przyczyny elektrycznej należy szukać w elektrozaworze lub programatorze.
    2. Jeżeli pierwsze doświadczenie nie spowodowało zaniku usterki, to należy szukać przyczyny mechaniczno-hydraulicznej w samym elektrozaworze (na końcu węża, który podłączony powinien być do zaworu domowej instalacji wodnej): może być zablokowany w pozycji otwartej - na przykład zanieczyszczeniem.
  • Poziom 3  
    Witajcie a jak Ja mam sprawdzić ten zawór odkręciłemwąż od zaworu w ścianie i widzę tylko uszczelke i dalej nie mogę się dostać co robić Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Przepraszam za zwlekanie z podpowiedzią. Ja poradziłem sobie w podobnym przypadku zanurzając tę część węża doprowadzającego wodę do zmywarki w naczyniu z roztworem ciepłej wody i octu (1:1), a po ok. godzinie opukałem obudowę elektrozaworu (gumowym młotkiem), wysuszyłem, założyłem nową uszczelkę z siteczkiem (profilaktycznie) i to pomogło.
  • Poziom 3  
    Dziękuje tak zrobiłem i poczekam zobaczę co będzie się działo pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Nie napisałeś czy pomogło, a to zamknęło by temat.