Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zmywarka do zabudowy Beko Dis - wyłączona zmywarka pobiera wodę.

stefek 50 16 Aug 2015 14:53 5772 8
    stefek 50
    Level 3  
    Witajcie mam zmywarkę do zabudowy Beko Dis 1550 z ukrytym panelem sterowania.jak jest wyłączona sama pobiera wodę która zbiera się na dnie i po czasie zalewa kuchnie nie wiem dlaczego tak się dzieje proszę pomóżcie Mi.
    jaroslawpiotr
    Level 11  
    Dzień dobry.
    Z doświadczenia wiem, że powodów opisanego stanu może być wiele (mechaniczny, hydrauliczny, elektryczny). Do zawężenia wskazań przyczyny potrzeba więcej informacji o urządzeniu, okolicznościach powstania usterki oraz spostrzeżeniach własnych. Powodzenia.
    siwusek
    Level 15  
    Prawdopodobnie zaworek, który odpowiada za wpuszczanie wody jest do sprawdzenia .
    stefek 50
    Level 3  
    Witajcie zmywarka była włączona skończyła swój cykl bez problemu wypompowywała całą wodę dno było suche kosze opróżnione stała przez 2 dni nie używana a wczoraj zalało Nam kuchnie z środka wyciągnąłem 8 litrów wody
    jaroslawpiotr
    Level 11  
    O.K.
    Proponuję wykonać doświadczenie, które pozwoli ograniczyć zakres poszukiwań przyczyn usterki:
    1. Jeżeli zmywarka jest podłączona wtyczką elektrycznego kabla zasilającego na stałe do gniazdka elektrycznego, to proponuję odłączenie tej wtyczki i zaobserwowanie - czy woda nadal wpływa do zmywarki. Jeśli nie wpływa, to przyczyny elektrycznej należy szukać w elektrozaworze lub programatorze.
    2. Jeżeli pierwsze doświadczenie nie spowodowało zaniku usterki, to należy szukać przyczyny mechaniczno-hydraulicznej w samym elektrozaworze (na końcu węża, który podłączony powinien być do zaworu domowej instalacji wodnej): może być zablokowany w pozycji otwartej - na przykład zanieczyszczeniem.
    stefek 50
    Level 3  
    Witajcie a jak Ja mam sprawdzić ten zawór odkręciłemwąż od zaworu w ścianie i widzę tylko uszczelke i dalej nie mogę się dostać co robić Pozdrawiam.
    jaroslawpiotr
    Level 11  
    Przepraszam za zwlekanie z podpowiedzią. Ja poradziłem sobie w podobnym przypadku zanurzając tę część węża doprowadzającego wodę do zmywarki w naczyniu z roztworem ciepłej wody i octu (1:1), a po ok. godzinie opukałem obudowę elektrozaworu (gumowym młotkiem), wysuszyłem, założyłem nową uszczelkę z siteczkiem (profilaktycznie) i to pomogło.
    stefek 50
    Level 3  
    Dziękuje tak zrobiłem i poczekam zobaczę co będzie się działo pozdrawiam.
    no67
    Level 10  
    Nie napisałeś czy pomogło, a to zamknęło by temat.