Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba 37XV733 - Ethernet zrywa połączenie - downgrade oprogramowania (?)

paczek86 16 Sie 2015 15:03 1044 0
    paczek86
    Poziom 13  
    Mam kłopot z funkcjonowaniem portu Ethernet w OTV Toshiba 37XV733. Po podłączeniu TV do zewnętrznego urządzenia (router, switch, komputer PC) połączenie w warstwie fizycznej jest nawiązywane na ~2 sekundy, przerywane na ~2 sekundy (tak jakby został odłączony kabel), ponownie nawiązywane itd. - sekwencja powtarza się w pętli nieskończonej.

Próbowałem podłączać OTV do 4 różnych urządzeń - dwa routery, switch, komputer PC. Testowałem także kilka patchcordów (Cat5e, Cat6, nieskrosowane). We wszystkich przypadkach występują ww. objawy.

Przypuszczam, że interfejs Ethernet może być uszkodzony sprzętowo. Jednak kilka miesięcy temu aktualizowałem firmware OTV do wersji 10.1.59.6 (najnowsza obecnie dostępna w serwisie http://www.dl.toshiba.com/DLY/index.jsp?region=GB&lang=en). Od momentu aktualizacji do chwili obecnej nie korzystałem z portu Ethernet, stąd wątpliwość czy to przypadkiem aktualizacja nie spowodowała problemów. ~2 miesiące przed aktualizacją port Ethernet działał prawidłowo, a potem już z niego nie korzystałem aż do chwili obecnej.

[OT] Aktualizowałem firmware licząc na wyeliminowanie drobnego, ale irytującego problemu. Po włączeniu odbiornika, jeżeli przebywał wcześniej w trybie standby dłużej niż ~1h, TV każdorazowo startował z zerowym poziomem głośności. Ani wyłączenie opcji 'Blue Screen' (przy braku sygnału) w menu OTV, ani aktualizacja firmware i reset ustawień nie wyeliminowały jednak problemu. Sekwencja włączenia urządzeń (najpierw tuner SAT HD5000 podpięty przez HDMI, potem TV lub odwrotnie) nie ma znaczenia.[/OT]

Czy któryś z Kolegów użytkuje lub miał styczność z OTV Toshiba *XV733 z firmware 10.1.59.6 i może potwierdzić prawidłowe działanie portu Ethernet? Rozważałem aktualizację firmware "w dół" (do starszej wersji), niestety Toshiba oficjalnie udostępnia tylko wersję najnowszą. W nieoficjalnych kanałach dystrybucji znalazłem firmware 10.1.41.6 (np. tutaj) teoretycznie dla serii RV, XV, SL, VL 733, jednak obawiam się takiej aktualizacji. Gdyby ktoś miał już doświadczenia z "downgrade" oprogramowania w *XV733, będę wdzięczny za informacje.

Czy w tym OTV istnieją mechanizmy diagnostyczne, przy pomocy których można byłoby próbować potwierdzić ew. sprzętowe uszkodzenie portu Ethernet?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.