Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon i250 - czyszczenie głowicy

02 Cze 2005 19:18 4636 3
 • Poziom 12  
  Witam
  Od pewnego czasu, prawdopodobnie po zastosowaniu jakiegoś gorszej jakości zamiennika, występują objawy przytkania kilku dysz od czarnego koloru. Przy wydruku testu dysz w siatce brakuje lub jest słabo widoczna, bądź też jest odchylona od prawidłowej pozycji pewna liczba kresek poziomych. W związku z tym mam pytania:
  Czy można zaryzykować wymontowanie głowicy z drukarki w celu jej wyczyszczenia ? (Producent tej czynności chyba zakazuje)
  Czym i w jaki sposób można to wyczyścić ?
  Czytałem gdzieś, że można np. dysze w kardridżach HP czyścić wodą destylowaną. A może tylko specjalny środek do udrażniania dysz jest w stanie w pewnym stopniu oczyścić dysze ?
  W jaki sposób czyści się tym środkiem?
  Nadmienię, że przy normalnym drukowaniu trudno dostrzec gorszą jakość wydruków, ale ...
  Proszę o pomoc.
  W razie potrzeby służe skanem wydruku testowego dysz.
 • Poziom 15  
  Jeżeli tylko pojedyncze dysze zdychają to najlepiej włożyć oryginalny kałamarz z atramentem i zapuścić wydruk foto. Najczęściej pomaga.
  Odkształcenie lini siatki może być spowodowane, włoskami lub innymi paprochami na zespole czyszczącym lub pod głowicą, lub świadczą o deformacji kapilar głowicy przez agresywne środki rozpuszczające w podrabianych atramentach. Na to ostatnie jednak oprócz wymiany głowicy nie ma rady.

  Pozdro.

 • Poziom 43  
  gdzie ty wyczytałeś że producent odradza wyciąganie głowicy ??
  głowica jest materiałem eksploaracyjnym i tak na dobrą sprawe producenta ona wcale nie obchodzi - nie ma na nią żadnej gwarancji !
  jeśli braki w druku są niewielie to tak jak napisał kolega podrukuj troche na orginalnych tuszach z najwyzszą roździelczością jesli problem zacznie sie rozrastać to przeszukaj elektrode - na temat udrażniania głowic znajdziesz tu materiał na książke :)
 • Poziom 12  
  Zgadza się. Dzięki za odpowiedzi.