Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra 1.6 2001r., zbyt wysokie napięcie ładowania alternatora.

16 Sie 2015 19:43 1620 4
  • Poziom 9  
    Witam, wczoraj straciłem ładowanie w Oplu Astra 1.6 benzyna 2001r. Doszedłem do tego, że był lutowany kabel plusowy idący do alternatora i w tym miejscu dostał przerwy. Efekt jest taki, iż na jednym końcu kabla - od alternatora mam 18V ładowania. Czy alternator bez obciążenia (akumulatora) może ładować takim napięciem?
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    motortrader2 napisał:
    Czy alternator bez obciazenia (akumulatora) moze ladowac takim napieciem?

Alternator bez akumulatora nie może ładować - to oczywiste - nie ma przecież czego ładować.
    Nadto uruchamianie alternatora bez założonego akumulatora grozi uszkodzeniem wszelkiej elektroniki w samochodzie (szpilki napięciowe). Nawet przy sprawnym regulatorze w takich warunkach możesz odczytać 24V na cyfrowym woltomierzu ze względu na znacznie zaburzony przebieg napięcia.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 39  
    Jakie jest napięcie przy odpalonym aucie na akumulatorze ? Jeśli ponad 15V to regulator uszkodzony.
  • Poziom 9  
    To pewnie dlatego mam tak wysokie napiecie. Nie rozumiem jeszcze jak dziala regulacja napiecia. Wiem, ze regulator reguluje napiecie pradem wzbudzenia uzwojenia wzbudzenia w wirniku. Czy wiekszy prad wzbudzenia daje wyzsze napiecie ladowania?