Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmieniarka Sony do Toyoty

02 Cze 2005 19:31 2702 5
  • Poziom 12  
    Witam!
    Mam pytanie; czy możliwa jest adaptacja zmieniarki marki Sony pod oryginalne radio seryjne w samochodzie Toyota Avensis 2000 rok? Słyszałem kiedyś o takich "patentach-przejściówkach", ale nie wiem na ile w tym prawdy i czy praktycznie jest to możliwe. Może ktos robił podobne rzeczy w swoim samochodzie?
    Posiadam zmieniarkę typu CDX 616 wraz z okablowaniem.

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam!

marcin

GG3596979
  • Poziom 25  
    Oczywiście, ze tak !
    Założyłem takich urządzeń...jak nazywasz "patentów" kilkadziesiąt sztuk, z czego do toyotek (róznych) kilka...
    Warunek - złącze jak na foto...ale takie masz na 99,9 %
    Koszt interfejsu ok. 330 zł - 450 zł (zależnie od producenta) - dość duży, ale jest niczym w porównaniu do zmieniarki z salonu...
    W przyszłości można zastosować nawet zmianiarke mp3 sony, czego juz nawet oryginał nie ma...
    Inna sprawa, ze będziesz miał (w Sony) 10 płytek - a nie 6 jak oryginalna zmieniarka Matsushita, oczywiście z pełnym sterowaniem cała dziesiątką.
    Gdzieś mam fotkę z obsługiwaną zmieniarką przez Twoje radyjko...
    Znajdę chwilę to odszukam i zamieszczę.
    Pozdrawiam
    commor
  • Poziom 12  
    Dzięki za odpowiedź!
    Hmmm zmartwiła mnie nieco cena... :( . Ale cóż. Myślałem że będzie to taniej wynosiło.
    Co do kostki to nie powiem co mam, bo nie wyjmowałem radia jeszcze; siedzi sobie od nowości.
    A jak to wygąda w praktyce? Podłączasz ten interfejs w przewód sterujący zmieniarką i już?

Pozdrawiam!
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Cenami sie nie sugeruj...
    Ta nizsza to za polski, bardzo dobry moduł obsługujący również mp3 SONY dostepny praktycznie od ręki...
    TA większa to za moduł made in UK, ktory kosztuje od 400 do 470 zł (jesli ma obsłuzyć mp3) - czeka się na taki dośc dłuuugo, rzadko maja na stałe.
    A od strony technicznej wtykasz i już po robocie chodzi od razu - pełna obsługa oczywiście z panela radyjka.
    Radyjko masz zapewne takie jak na załączonym foto.

A tu masz różne fotki radyjek oryginalknych z tymi modułami:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic149283.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic160985.html

pogrzeb z resztą w moich postach to znajdziesz ciut więcej info o tych modułach...
  • Poziom 12  
    Osobiście mam inne radyjko niz pokazane na zdjęciach... Z lewej strony ma zdejmowany panelik przedni, a poza tym posiada RDS i oczywiście sterowanie zmieniarką.

Dzięki za pomoc. Przynajmniej wiem co jest grane i w jakich pieniądzach. Czy interfejs miałbyś "od ręki", czy trzeba byłoby czekać?

Pozdrawiam gorąco!
  • Poziom 25  
    Hmm..tak w zasadzie ten tańszy to zawsze mogę mieć, ale tak czy inaczej musisz wyjąć radyjko i posprawdzac czy jest takie złącze jak na photo... bo niestety obydwa moduły sterują tylko radyjkami z takim wej/wyj zmieniarkowym.
    Pozdrawiam